ایرنا/ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: ۵۵ درصد مبتلایان به کرونا در این شهرستان ۱۵۷ هزار نفری خراسان شمالی را زنان تشکیل می‌دهند.

سیده معصومه هاشمی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان اظهار داشت: بیشتر موارد عفونت های حاد و شدید تنفسی در دو گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ و بالای ۶۰ سال دیده شده است.
وی با بیان اینکه همچنین میانگین سنی افراد فوت شده گروه سنی ۷۰ سال هستند، افزود: ۷۳ درصد موارد ابتلا به کووید ۱۹ در سطح شهر و ۲۷ درصد در سطح روستاهای این شهرستان مشاهده شده است.
هاشمی افزود: عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بی توجهی به توصیه‌های خودمراقبتی، می‌تواند موج دوم شیوع ویروس را در سطح شهرستان شیروان با شدتی بیشتر و مرگبارتر از ماه های پیش رقم بزند که از عموم مردم شهرستان تقاضا داریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به سلامت خود و جامعه کمک کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: در روزهای اخیر جلسه ارزیابی همه گیری بیماری کرونا ویروس با حضور تمامی اعضای این کارگروه به منظور بررسی علمی اپیدمیولوژی این بیماری برگزار شد تا اقدامات و پیشگیری های لازم صورت گیرد.
هاشمی با قدردانی از زحمات تمامی کادر ستادی، بهداشتی و درمانی شهرستان در پیشگیری، مقابله و درمان بیماری کرونا در شهرستان افزود: با توجه به بررسی مولفه های اپیدمیولوژی ارزیابی شده در این نشست و پیش بینی های آتی بیماری کرونا در شهرستان همچنان بر، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و توجه ویژه به توصیه ها و رعایت موازین بهداشتی توسط مردم در اجتماع و زندگی عادی تاکید جدی شده است.
وی گفت: وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کرونا در مقایسه با دو هفته گذشت رو به افزایش بوده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان افزود: شهرستان های فاروج، شیروان، بجنورد و جاجرم در حالت نارنجی هستند و اسفراین، گرمه، راز و جرگلان نیز زرد و مانه و سملقان نیز در وضعیت سفید قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today