ایسنا/ آتش‌نشانی شهر مهردشت ابرکوه با دو نفر نیروی انسانی وظیفه‌ پوشش حوادث ناشی از حریق در این منطقه وسیع را برعهده دارند، شرایطی که بنا به گفته دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری ابرکوه با استانداردها بسیار فاصله دارد.

مسلم غلامزاده مهرآبادی، آتش‌نشانی شهر مهردشت شهرستان ابرکوه یزد از برگزاری مانور اطفا حریق در بوستان «شهدای مدافع حرم» روستای اسفندآباد خبر داد و در مورد ارزیابی این برنامه اظهار کرد: آتش‌نشانی شهر مهردشت با دو نفر نیروی انسانی، وظیفه‌ پوشش حوادث ناشی از حریق در شهر مهردشت و روستاهای بخش بهمن را بر عهده دارد.
وی تصریح کرد: وضعیت فعلی آتش‌نشانی مهردشت با استانداردهای تعریف شده بسیار فاصله دارد و در صورت اصلاح نشدن این نقیصه، خسارات جبران‌ناپذیری به مردم این منطقه در زمان بروز حادثه وارد خواهد کرد.
غلامزاده مهرآبادی خاطرنشان کرد: عملکرد دستگاه‌های امدادی و مردمی در این مانور قابل‌قبول و نسبتاً خوب ارزیابی شد اما نبود تجهیزات و امکانات لازم در این منطقه، از جمله فقدان پایگاه امداد هلال‌احمر در بخش بهمن و بعُد مسافتی آتش‌نشانی شهر مهردشت تا محل حادثه در خدمات‌رسانی به موقع و با کیفیت دستگاه‌های امدادی مؤثر بود.
وی استفاده از ظرفیت بسیج مردمی و داوطلبین دوستدار طبیعت و جوامع محلی در امر اطفا و امدادرسانی را از جمله نقاط برجسته این مانور برشمرد و ادامه داد: مانور مذکور با هدف زمان‌سنجی، تمرین و آموزش اقدامات و عملیات لازم در هنگام اطفا حریق در مراتع و بوستان‌ها برگزار شد.
دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری ابرکوه در پایان اضافه کرد: آتش‌نشانی‌های مهردشت و ابرکوه، منابع طبیعی و آبخیزداری، دهیاری اسفند آباد، بخشداری بهمن، نیروی انتظامی، هلال‌احمر و اورژانس ۱۱۵ از جمله دستگاه‌های شرکت‌کننده در مانور اطفاء حریق بوستان «شهدای مدافع حرم» روستای اسفند آباد بودند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today