ایرنا/ ایستگاه گار باری شهرستان مرودشت به وسعت ۳۵۰ هزار متر مربع و با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال به بهربرداری رسید.

سعید رسولی، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، شنبه در حاشیه افتتاح ایستگاه گار باری مرودشت در جمع خبرنگاران گفت: امروز (چهاردهم تیرماه ۹۹) افزون بر بهره برداری از ایستگاه گار این شهرستان، عملیات ساخت ایستگاه مسافری راه‌آهن شهر مرودشت که دومین شهر استان فارس است نیز آغاز شد.
رسولی بیان داشت: شهرستان مرودشت جاذبه‌های تاریخی، باستانی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که ایستگاه مسافری این شهر یکی از بهترین ایستگاه‌های مسافری شبکه ریلی کشور شود.
وی ادامه داد: شهرداری مرودشت و استانداری فارس در مورد واگذاری اراضی مورد نیاز برای ساخت این ایستگاه با راه آهن جمهوری اسلامی، همکاری لازم را انجام دادند.
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: خط شیراز به اصفهان سال‌هاست که مورد بهره برداری قرار گرفته و این مسیر با وجود بارهای بسیار زیاد در منطقه، عمدتا کاربری مسافری داشته اما سهم جا به جایی ریلی بار در استان فارس تاکنون بسیار ناچیز بوده است.
رسولی، افزود: ایستگاه گار باری مرودشت با حرکتی جهادی و در شرایط کرونایی مورد بهره برداری قرار گرفت و با افتتاح این مجموعه، بارهای مورد نیاز و مواد اولیه کارخانجات فولاد مانند فولاد پاسارگاد به این مکان منتقل و تخلیه بارگیری در این ایستگاه صورت خواهد گرفت که امیدواریم ظرفیت ریلی استان فارس نیز هر روز افزایش یابد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online