ایرنا/ جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: براساس اختیار اخذ شده از ستاد ملی، به منظور پیشگیری از روند شیوع بیماری کرونا محدودیت‌های جدیدی از یکشنبه ۱۵ تیرماه ۹۹ به مدت یک هفته در۳۶ شهرستان استان فارس اعمال می‌شود.

عبدالرضا قاسم‌‍پور، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا افزود: در این جلسه اسامی شهرستان‌ها دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا در کشور اعلام شد که شهرستان‌های جهرم‌، فسا، لارستان وگراش جزو این شهرستان‌ها بودند.
وی ادامه داد: در این چهار شهرستان استان فارس، مساجد و مصلی‌ها، استخرهای سرپوشیده، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایرآموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها تعطیل خواهند بود.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، اجتماعی و همایش‌ها در این شهرستان‌ها ممنوع است و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، باشگاه‌های بدنسازی، کافه، قهوه‌خانه و چایخانه‌ها، باغ‌وحش و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی تعطیل هستند.
قاسم‌‍پور بیان کرد: همچنین نماز جمعه در شهرستان‌های جهرم، فسا، لارستان و گراش نباید برگزار شود که محدودیت‌های اعلام شده در این شهرستان‌ها به مدت یک هفته خواهد بود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در ادامه گفت: براساس اختیار ستاد ملی و با توجه به وضعیت و شرایط استان تصمیم‌های جدیدی را اتخاذ کردیم تا بتوانیم با کمک و همراهی مردم شیوع ویروس کرونا را در سطح استان کاهش دهیم.
قاسم‌پور افزود: در ۳۶ شهرستان استان از جمله کلانشهر شیراز از فردا به مدت یک هفته تجمع‌های رسمی و غیررسمی از جمله مجالس ختم و عروسی، تجمعات علمی و آموزشی لغو خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید دورکاری شاغلان حساس، کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای، مادران باردار و مادران دارای فرزند خردسال زیر ۶ سال را دنبال کنند.
معاون استاندار فارس گفت: تالارهای پذیرایی و باغ‌های مجالس، کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها، گیم‌نت‌ها، کتابخانه‌ها، موسسات آموزشی و اماکن ورزشی و تفریحی از یکشنبه ۱۵ تیرماه جاری به مدت هفت روز تعطیل هستند و رستورانها و فست فودها تنها به صورت بیرون‌بر فعالیت خود را ادامه می‌دهند.
قاسم‌پور افزود: مترو و اتوبوسرانی، پارک‌ها و بوستان‌ها نیز از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه تعطیل خواهند بود که شهرداری‌ها در این زمینه باید نظارت لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: محدودیت‌های اعمال شده در سطح استان به مدت یک هفته خواهد بود و در صورتی که وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان بهتر شد به حالت عادی برمی‌گردیم؛ اما اگر شرایط بدتر شد مجبور هستیم محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها را ادامه دهیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online