ایرنا/ با اوج گیری دوباره ویروس کرونا در بابل، بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل افزایشی شد و وضعیت کرونایی در این شهرستان به حالت قرمز درآمد.

قربانعلی ولیزاده بورا، فرماندار بابل گفت: با افزایش تعداد بستری بیماران کرونایی در بابل در روزهای اخیر سبب شد که وضعیت کرونایی در بابل دوباره قرمز شود.
او به خبرنگار ایرنا بیان کرد: طی نامه ای به طور رسمی از فردا تمامی همایش ها و مراسم های ختم و جشن در بابل ممنوع می‌شود.
وی گفت: همچنین از فردا هیچ جلسه اداری به صورت حضوری برگزار نخواهد شد و همه به صورت ویدوئو کنفرانس خواهد بود.
وی اظهار داشت: متاسفانه برخی از شهروندان پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل رعایت نمی کنند و بدون ماسک در مراسم ها حضور می‌یابند.
وی گفت: اگر بخواهیم وضعیت بابل به شرایط اسفند و فروردین دچار نشود شهروندان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا هر چه زودتر بتوانیم این ویروس را شکست دهیم.
زنگ خطر ورود بیماری کرونا به مازندران ۳۰ بهمن سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار مشکوک در بابل نواخته شد. بیماران شناسایی شده افرادی بودند که همزمان با شیوع کرونا در قم به آن شهرستان سفر داشتند.
دانشگاه علوم پزشکی بابل که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت می کند، شهرستان بیش از ۵۰۰ هزار نفری بابل را با هفت بیمارستان زیر پوشش دارد که از این تعداد پنج بیمارستان آیت الله روحانی و میناگر، شهید بهشتی، یحیی نژاد و امیرکلا از ابتدا برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافتند و همچنان هم پذیرش این بیماران در تمامی این بیمارستان ها ادامه دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today