فارس/ رئیس پلیس آگاهی استان سمنان از دستگیری جاعل افغانستانی که برای خود شناسنامه و کارت ملی ایرانی جعل کرده بود، خبر داد.

سرهنگ رضا بینقی، رئیس پلیس آگاهی استان سمنان اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر جعل و سوءاستفاده از مدارک هویتی از سوی یک فرد غیرایرانی، بلافاصله اقدامات اطلاعاتی مأموران پلیس آغاز شد.
وی ادامه داد: تیم تحقیقاتی کارآگاهان پلیس آگاهی در بررسی‌های اولیه دریافتند متهم یک تبعه افغانستانی است که با جعل اسناد هویتی خود شامل شناسنامه و کارت ملی به افتتاح حساب، ثبت‌نام سیم‌کارت تلفن همراه و تکمیل سوابق بیمه‌ای در چند شرکت تولیدی در شهرستان سمنان اقدام کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان سمنان با اشاره به بررسی‌های تخصصی و پیگیرانه مأموران انتظامی گفت: درنهایت، جاعل ۳۸ ساله که مشغول به کار در یکی از شرکت‌های تولیدی در سمنان بود، شناسایی و دستگیر شد و در بازجویی‌های خود اعتراف کرد که ۱۲ سال پیش وارد کشور شده و با همکاری فرد دیگری، به جعل مدارک هویتی اقدام کرده است.
بینقی از تکمیل پرونده و تحویل این فرد به مرجع قضایی خبر داد و گفت: تمام اقدامات قانونی برای مسدود کردن حساب‌های بانکی، سوابق بیمه‌ای و سیم‌کارت‌های وی و همچنین دستگیری متهم ردیف دوم این پرونده انجام شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today