فارس/ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس، گفت : ۷۰۲۹ کیلوگرم موادغذایی فاسد در یک ماه گذشته از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی کشف و معدوم شد.

محمدرضا ترابی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس، ضمن تشریح عملکرد یک ماه گذشته واحد بهداشت محیط، افزود: ۴ هزار و ۶۱۳ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی سطح شهرستان در خردادماه گذشته انجام شده که در طی آن ۲۲۷ مورد صدور اخطار ، ۳۴ مورد معرفی به مراجع قضایی انجام شده است.
وی ادامه داد: با توجه به تخلفات صورت گرفته و عدم رعایت موارد بهداشتی، ۱۰۹ مرکز مختلف برای اقدام به تعطیلی موقت پیشنهاد شد که ۱۸ مورد آن پلمب شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان فردیس با بیان اینکه سلامت آب شرب توسط کارشناسان بهداشت محیط به صورت مستمر پایش و بررسی می شود؛ گفت: در پی ۳۲ موردبازدید تاسیسات آب و فاضلاب که در یک ماه گذشته انجام شده، ۹۶ مورد نمونه برداری آب و هزار و ۵۶۴ مورد نمونه برداری آب آشامیدنی نیز انجام شده است.
وی با تاکید بر لزوم حفظ سلامت مردم، تصریح کرد: ۷۰ مورد نمونه برداری مواد غذایی انجام شده و در این میان 7هزارو ۲۹ کیلوگرم مواد غذایی در این شهرستان کشف و معدوم شد.
ترابی در ادامه ۹۴ مورد بازدید از مدارس، ۷۸ مورو بازدید از مراکز بهداشتی درمانی، مطب و آزمایشگاه، ۶۸ مورد نظارت و بازرسی مشترک با سایر سازمان ها، ۶ مورد بازدید از زندان و مراکز نظامی را از جمله اقدامات واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت فردیس برشمرد.
وی با اشاره به ۵ مورد برخورد با دستفروشان دوره گرد مواد غذایی و رسیدگی به ۱۳۱ مورد شکوائیه بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط، از شهروندان خواست که مواد غذایی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و بهداشتی خریداری کنند؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را به واحد بازرسی بهداشت محیط گزارش دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday