ایرنا/ پوستر نخستین جشنواره بین‌المللی ذوالفقار (گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) طی آیینی در اهواز رونمایی شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در آیین رونمایی از پوستر این جشنواره اظهار داشت: جشنواره بین المللی ذوالفقار به ابتکار استان خوزستان و با موافقت وزیر ارشاد همزمان در خوزستان و کرمان برگزار می‌شود
استاندار خوزستان افزود: برنامه‌های فرهنگی در شاخه‌های مختلف هنری از جمله شعر، پویانمایی، تئاتر و ... در این جشنواره در وصف و یاد سردار دلها «سردار حاج قاسم سلیمانی» برگزار خواهد شد تا خوزستان بتواند بخشی از دین خود را به این سرباز مخلص وطن ادا کند.
وی ادامه داد: از آنجا که این جشنواره با ابتکار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان برپا شده تاکیدما بر استقرار دبیرخانه دائمی این جشنواره در همین استان است تا هرساله بتوانیم گسترده و اثر بخش‌تر این برنامه فرهنگی هنری را برگزار کنیم تا راه، روش و منش «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» را ترویج و گسترش دهیم.
شریعتی بیان کرد: امیدواریم این حرکت فرهنگی ضمن برقراری رقابت سازنده، رشد بستر پژوهش و مشارکت اجتماعی را دنبال داشته باشد و به‌عنوان حرکتی ماندگار در تقویم فرهنگی کشور به نام خوزستان ثبت شود.
وی افزود: جامعه فرهنگی، هنری و رسانه ای وظیفه مهم و تاریخی برای تجلی و تبلور ارزشها دارد و ضرورت دارد در کنار هرجشنواره دبیرخانه دائمی تشکیل شود تا مستند سازی و تحلیل محتوا و باز اندیشی مستمر داشته باشد. استان خوزستان آمادگی کامل برای استقرار دبیرخانه و برگزاری این جشنواره را دارد.
استاندار خوزستان با اشاره به حضور «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» در خوزستان گفت: این سردار شهید در هشت سال دفاع مقدس و در برهه سیل همدلی سال ۱۳۹۸ با حضور خود برای استان و مردم خوزستان مغتنم بود، با همت وی و یارانش در مدیریت سیل سال گذشته کمک شایانی شد.

آغاز جشنواره بین المللی فرهنگی هنری ذوالفقار از ۱۸ مرداد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این مراسم با بیان اینکه این جشنواره همزمان با عید غدیر برگزار می‌شود گفت: این جشنواره ۱۸ مردادامسال همزمان با عید غدیر با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه بصیرت در خوزستان برگزار می‌شود.
محمد جوروند ادامه داد: این جشنواره در حوزه‌ها و ابعاد مختلف هنری برگزار خواهد شد و خوزستان میزبان رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری با نام و یاد «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» خواهد بود.
جوروند افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از چگونگی برگزاری و ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره اطلاعات لازم را کسب کنند.
صبح امروز آیین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری ذوالفقار با عنوان(گرامیداشت سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی) در استانداری خوزستان، همزمان با استان‌های تهران و کرمان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین استانی و نماینده ولی فقیه خوزستان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today