فارس/ رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان گفت: حال ۸۱ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان وخیم است و در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) بستری و تحت مداوا هستند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده و هم‌ اکنون ۴۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان توحید، ۲۰ نفر بیمارستان بعثت و ۷۶ نفر در بیمارستان کوثر سنندج بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به آمار بستری‌شدگان کرونایی در سایر بیمارستان‌های استان هم گریزی زد و گفت: در حال حاضر ۴۰ نفر در بیمارستان امام خمینی سقز، ۱۴ نفر بوعلی مریوان، ۴۰ نفر در فجر مریوان، شهید ۱۳ نفر در بیمارستان بهشتی قروه، ۱۶ نفر در بیمارستان امام حسین بیجار، ۱۶ نفر در بیمارستان سینای کامیاران، ۱۲ نفر در بیمارستان امام خمینی(ره) در دیواندره، ۸ نفر در بیمارستان شهدا در دهگلان، یک نفر در شهید چمران سروآباد و ۱۷ نفر در بیمارستان رازی بانه بستری هستند.
رضاعی از وخیم بودن حال ۸۱ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان خبر داد و گفت: این افراد در حال حاضر در بخش ویژه (آی سی یو) بستری و تحت مداوا هستند.
وی از فوت سه بیمار مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: تا کنون ۳۲۴ نفر در استان در اثر ابتلای به کرونا جان باخته‌اند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان، ۶۸ نفر از تعداد جانباختگان استان در سقز، ۱۰۷ نفر در سنندج، ۲۵ نفر در قروه، ۲۹ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۳ نفر در بیجار، ۳۰ نفر در کامیاران، ۱۸ نفر در دیواندره و ۸ نفر در دهگلان براثر ابتلا به این ویروس جان باخته که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online