باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتلای حدود هزار نفر به ویروس کرونا در استان فارس طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به ابتلای حدود هزار نفر به کروناویروس در استان فارس طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: حدود ۲ هفته است که شاهد افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کروناویروس هستیم و این بیانگر بی توجهی و جدی نگرفتن این بیماری است.
او ادامه داد: قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ بدون همکاری و مشارکت مردم امکان پذیر نیست.
همتی با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های ویژه کروناویروس، ادامه داد: هم اکنون ۵۹۴ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان فارس و ۶۹ بیمار نیز به علت وضعیت وخیم جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۷ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس فوت کردند، تصریح کرد: مجموع جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به ۱۹۴ نفر رسیده است.
همتی بیان کرد: رفتار ویروس تغییر پیدا کرده و خطرناک‌تر شده است، به طوری که میانگین سن ابتلا و فوت، از ۴۴ سال به ۳۹ سال و کودکان زیر ۱۰ سال تغییر یافته است.
او اضافه کرد: با اعلام برخی محدودیت از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و به تبع آن ستاد استانی، فعالیت مترو و اتوبوس، سالن‌های اجتماعات، برگزاری مراسم عقد، عروسی و عزاداری، فعالیت رستوران ها، کافی شاپ، قهوه خانه ها، فست فودی ها، تالار‌های پذیرایی، از امروز به مدت یک هفته تعطیل است و در صورت رعایت نکردن دستورات بهداشتی و افزایش مبتلایان به کووید ۱۹، محدودیت‌ها بیشتر می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: استفاده از ماسک در ادارات، سازمان ها، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای کارکنان و مراجعان الزامی شده و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی بر اساس قانون برخورد می‌شود.
همتی افزود: بدون کمک مردم، کنترل بیماری امکان پذیر نیست و باید فرهنگ استفاده از ماسک، به فرهنگی عمومی تبدیل شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online