عصر همدان/ رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با اشاره به اینکه هم اکنون آمار مبتلایان کرونا در اسدآباد به ۸۷ مورد مثبت رسیده، گفت: ۱۷ درصد بیماران مبتلا به کرونا را کارمندان شکل می دهند.

بهنام رضا مخصوصی، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در ستاد مدیریت کرونای این شهرستان با بیان اینکه اسدآباد به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه های مواصلاتی با چند استان با وضعیت قرمز در معرض خطر است، اظهار کرد: اگر شهروندان و مسئولان رعایت نکنند وضعیت بدتری در انتظار ماست.
وی با بیان اینکه هنوز موج اول کرونا تمام نشده و متاسفانه هر روز در مرکز ۱۶ ساعته بیمارستان افراد مبتلا و مثبت به ثبت می‌رسد، گفت: زدن ماسک به کنترل شیوع ویروس کرونا کمک می‌کند.
مخصوصی با بیان اینکه هم اکنون آمار مبتلایان کرونا در اسدآباد به ۸۷ مورد مثبت رسیده، افزود: متوسط فوتی ما در اسدآباد از کشوری پایین تر است و بهبودی ها با ۹۰ درصد بالاترین بوده است.
وی با بیان اینکه ۶۵ درصد مبتلایان به کرونا در شهر و ۳۵ درصد در روستاها هستند، افزود: ۴۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در اسدآباد خانم های خانه دار و ۱۷ درصد بیماران را کارمندان شکل می دهند.
فرماندار اسدآباد هم از پلمب گل فروشی ها و آرایشگاه های زنانه که از دستور ستاد کرونای کشور سرپیچی کنند، خبر داد و گفت: نظارت بر گل فروشی‌ها برعهده اصناف است.
مجید درویشی تأکید کرد: مراسمات عروسی در سطح شهر مشاهده شده و اصناف باید جلو این کار را بگیرد.
وی با بیان اینکه ماشین های تزیین شده برای عروسی هم طبق دستور دادستان توقیف و یک ماه به پارکینگ هدایت می‌شوند، گفت: تاکسی هایی که در صندلی عقب بیشتر از دو نفر مسافر سوار کنند، جریمه می‌شوند.
در این ستاد اعلام شد که ۱۴ آرایشگر زنانه متخلف به دلیل کمک به برگزاری عروسی در اسدآباد پلمپ و اخطار گرفتند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today