ایرنا/ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد نرخ شیر و فرآورده‌های لبنی در استان را اعلام کرد و گفت: قیمت‌های تعیین شده بر اساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار کشور است.

محمدرضا علمدار یزدی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم شیرخام درب دامداری ۳۰ هزار و ۵۰۰ ریال، کرایه حمل شیرخام از دامداری تا ایستگاه جمع آوری یا واحدهای صنفی خرده فروشی به ازای هر کیلوگرم ۲۰۰ ریال، هزینه های خدمات ایستگاه جمع آوری شیر به ازای هرکیلوگرم ۵۰۰ ریال، کرایه حمل شیرخام از ایستگاه جمع آوری شیر تا درب واحد صنفی یا صنعتی به ازای هرکیلوگرم ۳۰۰ ریال است.
وی اظهار داشت: قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم شیرفله درب واحد خرده فروشی صنفی ۳۷ هزار ریال و قیمت مصرف کننده هرکیلوگرم ماست فله ای در ظرف یکبار مصرف درب واحد صنفی ۵۷ هزار است.
علمدار یزدی گفت: این تصمیم در کمیته تخصصی بررسی و نظارت بر نرخ شیر وفراورده های لبنی استان گرفته شده و با همکاری و اطلاع رسانی اتحادیه تعاونی دامداران، کلیه ذینفعان و واحدهای تحت پوشش سطح استان ملزم به رعایت قیمتهای مصوب شدند.
وی ادامه داد: نرخ محصولات لبنی پاستوریزه بر اساس نرخ تعیین شده توسط کارگروه تنظیم بازار کشور بوده و واحدهای پاستوریزه در سطح استان ملزم به رعایت نرخهای اعلامی می باشند.
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خاطرنشان کرد : بازرسان این سازمان نسبت به نظارت بر قیمت عرضه شیرخام از مبداء (محل دامداری) تا مقصد (درب واحد خرده فروشی صنفی) در سطح شهر اقدام و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدم رعایت نرخ مصوب، ضمن تشکیل پرونده تخلف، مراتب را به سازمان تعزیرات حکومتی جهت اعمال قانون ارسال می نمایند.
هم اکنون ۲۸ واحد تولید انواع محصول و مشتقات لبنی با ظرفیت ۲۱۲ هزار و ۶۵۸ تن در استان فعال است و زمینه اشتغال حدود هزار نفر را به‌طور مستقیم فراهم کرده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today