ایرنا/ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به آتش‌سوزی گسترده در یک کارخانه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی در حومه این شهر گفت: این آتش‌سوزی پس از پنج ساعت تلاش ماموران، مهار شد.

ابراهیم شاد قوشچی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه روز یکشنبه افزود: نیمه شب گذشته در پی تماس تلفنی کارگران یک کارخانه مبنی بر بروز انفجار و به دنبال آن آتش سوزی، نیروهای عملیاتی چهار ایستگاه به همراه تانکر آب به پنج کیلومتری جاده مهاباد، روستای چوبتراش اعزام شدند.
وی اضافه کرد: به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که شعله‌های آتش و دود از پنجره ها به آسمان زبانه می کشد و مشخص شد که محل حادثه یک کارخانه تولید لوازم آرایش و بهداشتی به وسعت تقریبی یک‌هزار مترمربع است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: در مشاهدات و بررسی های اولیه مشخص شد که قسمت انبار مواد اولیه آتش گرفته و شعله های آتش در حال سرایت به مابقی اجناس است.
شاد قوشچی ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله پس از ایمن سازی محیط، قطع جریان برق و گاز کارخانه و با استفاده از تجهیزات انفرادی و دستگاه تنفسی با کشیدن چند رشته لوله آبدهی به کانون آتش نفوذ کردند.
وی اضافه کرد: در اطفای حریق این واحد تولیدی که به دلیل حجم بالای مواد اولیه، پنج ساعت به طول انجامید، نیروهای عملیاتی توانستند شعله های آتش را خاموش و پس از برش قسمتی از سقف با استفاده از تجهیزات مخصوص برش، عملیات لکه گیری و تخلیه دود را آغاز کنند.
وی بیان کرد: این حادثه هیچگونه مصدومی نداشت و آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و استقرار دو دستگاه خودرو آماده جهت جلوگیری از برگشت آتش و انجام عملیات در صورت نیاز، محل را به مالک تحویل دادند.
مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: خسارت‌های وارده به این محل در حال بررسی است.
جاده مهاباد، یکی از مناطق صنعتی ارومیه به شمار می رود و دهها کارخانه در آن فعال است.

روز جمعه (۲ روز گذشت) نیز کارخانه تولید درب در سلماس طعمه حریق شده بود که خسارات زیادی به جا گذاشت.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today