شبستان/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در گرگان ۲.۲۴ نفر در بیمارستان ها بستری هستند و وضعیت این شهر در آستانه قرمز شدن است.

ناهید جعفری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ظهر امروز(یکشنبه 15 تیر) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به روند تغییر میزان شیوع ویروس کرونا در روز 14 تیر در استان گلستان اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان آزادشهر وضعیت عادی دارد و در این شهرستان به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 1.30 نفر بستری هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: در شهرستان آق قلا که در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد به ازای هر 100 هزار نفر 3.32 نفر در مراکز درمانی بستری هستند.
جعفری بیان کرد: در شهرستان بندرترکمن 3.76 نفر، در بندرگز 3.70 نفر، در رامیان 1.71 نفر، در علی آباد کتول 2.17 نفر و در کردکوی 2.60 نفر به ازای هر 100 هزار نفر با علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند.
وی با بیان اینکه در شهرستان کلاله نیز به ازای هر 100 هزار نفر 5.23 نفر در مراکز درمانی بستری هستند، یادآور شد: در شهرستان گرگان 2.24 نفر، در گالیکش 4.7 نفر، گمیشان 3.31 نفر، گنبدکاووس 8.76 نفر و شهرستان مینودشت 3.07 نفر و مراوه تپه 2.36 نفر به ازای هر 100 هزار نفر در بیمارستان قرار دارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: در مجموع به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت استان 3.93 نفر در مراکز درمانی استان گلستان بستری هستند.
جعفری یادآور شد: در خصوص برگزاری مراسم‌های جشن و عزا در اماکن خصوصی و غیرمجاز، برخورد با رستوران‌های متخلف که مصوبات ستاد استانی کرونا را رعایت نمی‌کنند باید در دستور کار قرار گیرد و عدم جابه جایی مسافران بدون ماسک درون شهری باید در ستاد استانی کرونا پیگیری شود.
وی با بیان اینکه وضعیت بازارهای هفتگی گلستان مناسب نیست، یادآور شد: کنترل جمعیت در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای مناسب نیست و مراجعه به این مکان ها باید با استفاده از ماسک صورت گیرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today