تسنیم/ با توجه به شیوع ویروس کرونا در مازندران و تبدیل چند شهر استان به وضعیت قرمز، برخی فعالیت‌ها در این شهرها ممنوع شده است.

شیوع ویروس کرونا در ماه پنجم خود همچنان در مازندران جولان می‌دهد. دلیل اصلی این افزایش شیوع ویروس کرونا در استان در ماه اخیر به دلیل سفر بیش از اندازه مسافران با هدف تفرج در ساحل بوده است.
متاسفانه آمار بیماران کرونایی مازندران در مراکز درمانی استان روند افزایشی داشته و مسئولان را وادار کرده تا برخی ممنوعیت‌ها برای فعالیت‌های عمومی در سطح شهرهای دارای وضعیت قرمز ارائه دهند.
هم‌اکنون چند شهر بزرگ استان دارای وضعیت قرمز و چند شهر دیگر نارنجی و مابقی شهرهای استان دارای وضعیت زرد هستند که به واسطه نزدیکی شهرها به یکدیگر بیم آن می‌رود که با افزایش مسافرت‌ها، کرونا در مازندران قربانی بسیاری بگیرد.
در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در آمل سه رقمی شده و در بهشهر و نوشهر قرمز شده است و طرح ممنوعیت فعالیت برخی صنوف در این شهرستان اجرایی شده است.
به گفته سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران سه شهر مازندران شامل شهر‌های بهشهر، آمل و نوشهر وضعیت قرمز دارند و در این شهر‌ها الزاماتی که برای شهر‌های دارای وضعیت قرمز هست اتفاق می‌افتد و یک سری از کار‌ها و فعالیت‌ها ممنوع می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نیازمند رعایت مستمر توصیه‌های بهداشتی توسط مردم استان هستیم خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک در فضا‌های بسته اداری و تجمعات از امروز الزامی می‌شود و همه مردم باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند. اگر نتوانیم رفتار و شیوه زندگی مردم را تغییر دهیم دوباره مجبور می‌شویم تعطیلی‌ها را از سر بگیریم و باز هم خود مردم متضرر می‌شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: رعایت اصول بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، بهداشت و شست و شوی اصولی دست‌ها و حضور کمتر در تجمعات همواره باید مورد توجه باشد.
احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران نیز گفت: استفاده از ماسک در اماکن پرتردد مانند بازار، پاساژ و بخش حمل و نقل از فردا الزامی است و به افراد بدون ماسک خدمات ارائه نمی‌شود. ‎
وی با بیان اینکه در مازندران تمرکز بر بازار‌ها و بخش حمل و نقل است، یادآور شد: افراد در اماکن پرتردد به خصوص پاساژ، بازار و حمل و نقل عمومی موظف به استفاده از ماسک هستند و از مردم می‌خواهیم همکاری لازم را داشته باشند.
استاندار مازندران به ضرورت مصون سازی اماکن یاد شده و برخورد جدی با تخطی کنندگان اشاره و بیان کرد: اگر مردم بدون ماسک وارد پاساژ‌ها شوند، پاساژها نباید به آن‌ها خدمات ارائه کنند و اگر به افرادی که ماسک ندارند خدمات ارائه کنند، به اجبار از فعالیت آن ها ممانعت می شود.
حسین زادگان با بیان اینکه مردم حتما باید الزامات بهداشتی را رعایت کنند و جدی بگیرند گفت: وسایل نقلیه عمومی هم در صورتی که به افراد بدون ماسک خدمات ارائه کنند، از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today