ایرنا/ فرماندار نهبندان گفت: زیرساخت‌های آب و برق شهرک صنعتی شهرستان با اعتبار ۶ میلیارد تومان تکمیل می‌شود.

مجید بیکی فرماندار نهبندان به خبرنگاران اظهار داشت: پیرو دستور موکد استاندار خراسان جنوبی در راستای تقویت تولید و رفع دغدغه‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان نهبندان، روز گذشته جلسه‌ای در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار و مقرر شد مبلغ ۶ میلیارد تومان از محل منابع مختلف ملی و استانی به منظور تقویت زیرساخت‌های شهرک صنعتی شهرستان در سال جاری پیش‌بینی و اختصاص داده شود.
وی ادامه داد: این اعتبار در راستای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های برق و آب شهرک صنعتی نهبندان هزینه خواهد شد.
وی با اشاره به فعال بودن ۶ واحد صنعتی در شهرک صنعتی نهبندان گفت: سال گذشته نیز عملیات اجرایی ۲ طرح سرمایه‌گذاری از جمله واحد فرآوری منیزیت و واحد کنسانتره آهن نیک امیدواران پیراکان در شهرک صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان و اشغال ۱۲۶ نفر آغاز شد.
فرماندار نهبندان ظهار داشت: با توجه به اینکه تقاضاهای جدید برای سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی نهبندان وجود دارد در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران، تقویت زیرساخت‌ها در این شهرک الزامی است.
وی لازمه تحقق جهش تولید و توسعه همه‌جانبه را حمایت از سرمایه‌گذاران و کمک به آنان برای فعالیت در حوزه اقتصادی دانست و افزود: مطرح شدن واژه تولید در ۱۰ سال گذشته از جانب رهبر معظم انقلاب، نشان از دغدغه ایشان در بحث توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد.
بیکی عنوان کرد: نهبندان به لحاظ دارا بودن معادن غنی، محصولات خاص کشاورزی و موقعیت جغرافیایی ویژه، ظرفیت بی‌نظیری برای سرمایه‌گذاری است و ما نیز آماده حمایت جامع از سرمایه‌گذاران هستیم.
استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان مرزی نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today