آخرین خبر/ سرهنگ مرتضی سبزعلی با اشاره به سرقت های انجام شده طی سال جاری بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۱درصدی کشف سرقت در استان برخوردار بوده ایم.

سرهنگ مرتضی سبزعلی رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین نسبت به سال گذشته، میزان سرقت ها ۱۳ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه احساس امنیت بالا از سوی مردم باعث افزایش سرقت شده است، افزود: احساس امنیت و عدم تجهیز امکانات پیشگیری از سرقت، باز گذاشتن درب منزل و عدم قفل کردن درب خودرو افزایش سرقت را منجر شده است.
سرهنگ‌ سبزعلی بیان کرد: تنها مردم علت سرقت نیستند چراکه عوامل اجتماعی و اقتصادی اعم از اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و بیکاری باعث روی آوردن به سرقت می شود.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در خراسان جنوبی سرقت مسلحانه و خشن نداریم، گفت: از مجموع سرقت های سال جاری، ۷ درصد مربوط به سرقت خودرو و ۲۸ درصد مربوط به سرقت محتویات داخل خودرو بوده است.
رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین سرقت این خودرو ها به دلیل دسترسی به محتویات داخل بوده است.
وی با اشاره به سرقت دام و احشام بیان کرد: متاسفانه دامداران از حداقل های تجهیزات امنیتی برای دام و احشام استفاده نمی کنند که می طلبد مورد توجه قرار گیرد.
سرهنگ سبزعلی با بیان اینکه پلیس با مجرمان برابر قانون رفتار می کند ،اظهار داشت: شهروندان در صورت بروز سرقت ویا مواجه با سارق، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های ۱۱۰ گزارش دهند تا زمان طلایی برای تحقیقات علمی پلیس از بین نرود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today