ایرنا/ استاندار زنجان گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی اغلب مردم استان، محدودیت‌های کرونایی از امروز در چهار شهر زنجان، ابهر، خرمدره و ماهنشان به مدت یک هفته اعمال می‌شود.

فتح الله حقیقی، استاندار زنجان با اشاره به اینکه محدودیت‌های یک هفته‌ای اعمال شده در شهرهای یاد شده و وضعیت آنها به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در صورت تداوم این وضعیت قرمز و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی مدت محدودیت‌ها تمدید خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر این اساس تمامی دانشگاه‌ها، مدارس شبانه روزی، حوزه های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها، آموزشگاهها، کتابخانه های عمومی و تمامی مکان های پرتجمع از امروز تعطیل می‌شوند.
این مسؤول ادامه داد: استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر، موزه، باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه، سالن های زیبایی، مساجد، مصلی ها طبق مدت زمان یاد شده تعطیل بوده و نباید هیچ فعالیتی داشته باشند.
وی اظهار داشت: برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها و علاوه بر آن فعالیت همه باشگاه‌های ورزشی، رشته های ورزشی پربرخورد مانند کشتی، تکواندو، جودو، کاراته و موارد مشابه در ورزشگاه‌های دولتی - خصوصی، تا مدت اعلام شده ممنوع بوده و نظارت ها ی لازم در این خصوص انجام می گیرد.
استاندار زنجان ادامه داد: در صورت مشاهده فعالیت باشگاه و ورزشگاه خصوصی از امروز به شدت برخورد خواهد شد که در این خصوص بازرسی ها با جدیت و مستمر انجام می گیرد.
به گفته حقیقی، همه کافه ها، قهوه خانه ها، چاپخانه ها، شهربازی، مراکز تفریحی آبی، باشگاه‌های بدنسازی نیز طی یک هفته مشمول مصادیق یادشده هستند که در صورت بررسی ها و در صورت بازگشت وضعیت عادی در چهار شهر استان به تناسب، بازگشایی ها انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: با بررسی نیروی انتظامی نیز تمامی باغشهرهای عمومی با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در استان و در صورت برگزاری مراسم های دورهمی و عروسی ۱۰۰ درصد باید به قانون پاسخگو باشند و فعالیت آنها ممنوع است.
استاندار زنجان با اشاره به اجباری شدن زدن ماسک در مکان های دولتی و عمومی نیز گفت: علاوه بر ادارات، ارائه هر گونه خدمات به صنوف و افرادی که ماسک نمی زنند، ممنوع بوده و از طرفی میوه فروشانی نیز در این موقعیت موجب تجمع جمعیت می شوند که در این خصوص نیز عموم مردم باید توجه جدی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه عموم مردم باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های مختلف همانند نانوایی ها توجه جدی داشته باشند، اضافه کرد: پیش از این نیز گفته شد تمامی واحدهای تولیدی موظف به بکارگیری ناظران بهداشتی و معرفی افراد به مرکز بهداشت شهر برای فراگیری آموزش های لازم طی مدت ۷۲ ساعت بوده و در غیر این صورت باید این موضوع را مرکز یاد شده اعلام کنند تا ناظر بهداشتی معرفی شود.
حقیقی افزود: فردی که تست کرونای مثبت دارد، در صورت گردش در جامعه مجرم محسوب می شوند، که این مهم نیز به ادارات اعلام شده و از طرفی همین افراد با حضور در مراسم‌های زیر زمینی و مجالس ترحیم شمار زیادی را به این بیماری مبتلا می کنند در حالی که باید در قرنطینه باشند تا از انتقال بیماری به دیگران جلوگیری شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today