برنا/ استاندار خوزستان گفت: خوشبختانه آمار بستری و مراجعین سرپایی به مراکز آزمایشگاهی و درمانی در استان رو به کاهش است و به نظر می‌رسد که خوزستان در حال سپری نمودن دوره پیک ابتلای کرونا است.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان اظهار کرد: خوشبختانه آمار بستری و مراجعین سرپایی به مراکز آزمایشگاهی و درمانی در استان رو به کاهش است و به نظر می‌رسد که خوزستان در حال سپری نمودن دوره پیک ابتلای کرونا است.
او گفت: در روزهای اخیر آمار بهبودی و ترخیص هم بیش از موارد بستری شده است و این شرایط امیدوار کننده است که البته این نوید و البته هشدار را به ما می‌دهد که باید همچنان فاصله‌گذاری ها را ادامه دهیم.
استاندار خوزستان افزود: استفاده از ماسک در همه تجمع ها، ادارات، بانک ها و مراکز جمعی، پاساژها و سایر اماکن تجمع الزامی است و در صورتی که مسوولین ادارات، بانک ها، پاساژها و سایر اماکن نسبت به اجازه ورود و ارایه خدمات به افراد بدون ماسک اقدام نمایند، دادستانی با آن مسوول مربوطه برخورد قانونی خواهد نمود.
شریعتی اضافه کرد: مراسم خاکسپاری افراد متوفی نیز نباید با حضور بیش از ده نفر برگزار شود و از بازماندگان در این رابطه تعهد گرفته خواهد شد. همچنین برگزاری مراسم عروسی نیز ممنوع است.
استاندار خوزستان در پایان افزود: این کنترل ها باید صورت گیرد تا شیب کاهشی که به آن دست یافته ایم همچنان ادامه داشته باشد و به شرایط بهتری برسیم و همچنین کادر بهداشت و درمان ما فرصت تنفس و بازتوانی خود را داشته باشد و مردم استان نیز برای این مهم همراهی و کمک نمایند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today