تسنیم/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: متاسفانه با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعداد مبتلایان کرونا در سطح استان در حال افزایش بوده و مراکز درمانی که بسته شده بود مجددا بازگشایی شده است.

شهرام حبیب‌زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: متاسفانه با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسائل مربوطه در سطح استان تعداد مبتلایان کرونا در حال افزایش است و مراکز درمانی که بسته شده بود مجددا بازگشایی شد.
وی با اشاره به این که با بستری بیش از 180 بیمار کرونایی نگرانی‌ها نیز بیشتر می‌شود گفت: اگر مردم رعایت نکنند محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌شود فقط در صورتی می‌توانیم به وضعیت قبل بازگردیم که استفاده از ماسک‌ها و رعایت مسائل بهداشتی فراموش نشود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: تشدید وضعیت حاد کرونایی در سطح استان نشان دهنده نزدیکی به وضعیت قرمز است که امیدواریم بتوانیم با اجباری شدن استفاده از ماسک در این زمینه تا حدودی شرایط را بهبود بخشیم.
حبیب‌زاده با اشاره به بستری 36 بیمار در 24 ساعت گذشته تصریح کرد: متاسفانه دو مورد فوتی در این مدت داشتیم و مموع بیماران نیز به 181 مورد رسیده است.
وی افزود: با توجه به این که بیماری تا دو سال آینده در سطح جهان باقی می‌ماند به همین منظور باید برنامه‌های بلند مدت مناسب در این زمینه پایه‌ریزی شود به طوری که بتوانیم با شرایط پیش آمده کنار آمده و از ابتلا به بیماری تا حد امکان بکاهیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today