ایرنا/ مدیرکل تعاون روستایی خوزستان گفت: چهارکارخانه تولیدی بخش خصوصی در شوشتر ودزفول به طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی پیوستند تا میزان جذب این محصول پرمصرف افزایش یابد و از ضرر و زیان کشاورزان گوجه‌کار جلوگیری کنند.

جمشید بنی فری، مدیرکل تعاون روستایی خوزستان با بیان اینکه تاکنون در راستای طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی حدود هشت هزار تن از کشاورزان خریداری و به کارخانه‌های رب گوجه حمل شده است افزود: هیچ‌گونه محدودیتی درخرید حمایتی گوجه فرنگی نیست.
طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی برای نخستین بار از اواخر تیرماه امسال به قرار هر کیلوگرم ۱۰ هزار ریال در شهرهای شوشتر، دزفول، شوش، گتوند، دشت آزادگان، اندیمشک، رامهرمز و اهواز با هدف جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و تنظیم بار این محصول شروع شده و در روزهای اخیر به اوج خود نزدیک شده است.
مدیرکل تعاون روستایی خوزستان با بیان اینکه روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن گوجه فرنگی از کشاورزان خوزستانی خریداری می شود پیش بینی کرد حدود ۱۵ هزار تن گونه فرنگی به صورت حمایتی خریداری و به کارخانه های تولیدی حمل شود.
بنی‌فری با بیان اینکه طرح حمایتی گوجه‌فرنگی بدون محدودیت زمانی همچنان ادامه دارد افزود: این طرح در کمک به تنظیم بازار موثر بوده از این رو یکی از دلایل عمده ایجاد طرح حمایتی گوجه توسط تعاون روستایی از کشاورزان، کمبود تقاضا در بازار بود و تعاون روستایی طبق رسالت خود که حمایت از کشاورزان است به پرداخت یارانه دولتی گوجه فرنگی به صورت حمایتی پرداخت تا کشاورزان بیش از این متضرر نشوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today