ایرنا/ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به اینکه شرایط مشابه روستای لیقوان برای تولید پنیر در روستای کرده ده مراغه وجود دارد، گفت: با رفع تمامی موانع پنیر مراغه بدنسازی می‌شود.

حمید شکری، معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه روز یکشنبه به همراه مسوولان دستگاه های متولی در جریان بازدید از واحدهای پنیرسازی روستای کرده ده شهرستان مراغه اظهار داشت: این بازدید در راستای بررسی ظرفیت ها و پتانسیل های کارخانه های پنیر سازی و ارایه راهکارهای مناسب جهت توسعه آن ها انجام شد.
وی بر صدور مجوز به صورت آسان و سریع از سوی دستگاه های صادرکننده برای این واحدها تاکید کرد و گفت: در راستای تقویت و سرمایه گذاری صاحبان واحدهای فعلی، تسهیلات بانکی برای آن ها در نظر گرفته شده است.
وی گفت: صدور مجوز و رفع موانع، تقویت منابع مالی و اصلاح نژادهای دامی سه مورد مشکلی هستند که برای معرفی و برند سازی پنیر مراغه نیاز به برطرف کردن آن ها داریم.
فرماندار مراغه با اشاره به تولید روزانه ۱۵۰ تن شیر در شهرستان گفت: متاسفانه در حال حاضر شیر تولیدی در مراغه به صورت عمده از شهرستان خارج می شود.
شکری گفت: جلوگیری از خروج عمده شیر از شهرستان ضروریست و باید برای توسعه تبدیل فرآورده های شیر در شهرستان همانند تقویت کارخانجات پنیر سازی اقدام کنیم.
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ واحد تولید پنیر در روستاهای شهرستان به صورت غیررسمی فعالیت می کنند که هدایت و هموارسازی مسیر توسعه آن ها در برنامه قرار دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today