فارس/ فرماندار مراوه‌تپه استان گلستان با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان گفت: در حال حاضر وضعیت مراوه‌تپه از سفید به شرایط نارنجی تبدیل شده است، فقدان بیمارستان در مراوه‌تپه وضعیت بیماران کرونایی را نگران‌کننده کرده است.

امانگلدی ضمیر، فرماندار مراوه‌تپه استان گلستان اظهار کرد: جمعیت شهرستان مراوه‌تپه 67 هزار نفر است، طی دو الی سه ماه اخیر وضعیت مراوه‌تپه سفید بود اما اکنون وضعیت این شهرستان به دلیل شیوع ویروس کرونا نارنجی است.
وی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان را 18 نفر اعلام و تصریح کرد: بیماران کرونایی به دلیل فقدان بیمارستان در شهرستان مراوه‌تپه در شهرستان‌های مختلف بستری شدند به طوری که اکنون هفت بیمار کرونایی در کلاله، پنج نفر در گنبدکاووس و یک نفر در گنبدکاووس بستری هستند.
فرماندار مراوه‌تپه با اشاره به اینکه آمار ارائه شده از وضعیت کرونا در این شهرستان شاید بالا نباشد، افزود: عدم امکانات لازم سبب شده تا نتوانیم خدمات درمانی به بیماران دهیم و باید این افراد به سایر شهرستان‌ها انتقال داده شوند.
ضمیر بر لزوم پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد و گفت: حجم بستری بیماران کرونایی در برخی بیمارستان‌های استان «شرق» بالاست اما با همراهی مردم می‌توان از این مرحله بحرانی عبور کرد.
وی یکی از دلایل افزایش شیوع ویروس کرونا را برگزاری مراسم‌های عروسی و عزاداری عنوان کرد و گفت: مراوه‌تپه وسعت زیادی دارد و از لحاظ جمعیت دومین شهرستان استان است 3 هزار و 200 کیلومتر وسعت شهرستان بوده که با 108 روستا تعداد 85 درصد جمعیت روستایی را در خود جای داده است.
فرماندار مراوه‌تپه از مردم خواست تا توصیه و هشدارهای کرونایی را جدی بگیرند و تاکید کرد: از همه امکانات و ظرفیت‌های شهرستان در قالب تشکیل ستاد کرونا با ترکیب دهیار، شورا، امام جماعت و مدیر پایگاه بسیج استفاده کردیم تا اطلاع‌رسانی لازم در خصوص وضعیت کرونا به مردم داده شود لازمه کنترل و قطع زنجیره این ویروس رعایت نکات بهداشتی است.
ضمیر با بیان اینکه گرما در کنترل بیماری کرونا تاثیری نداشته است، گفت: مردم باید با رعایت نکات بهداشتی و شستن دستها از ابتلا به این ویروس جلوگیری کنند، اگر مردم شرایط را جدی نگیرند عواقب بدی در انتظار خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today