تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ضمن افزایش بیماران در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر، بستری‌ها و فوتی‌های این بخش افزایش یافته است.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به وضعیت قرمز برخی شهرستان‌های استان بوشهر اظهار داشت: شیوع و ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر نگران‌کننده بوده و رعایت پروتکل بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک برای مصونیت در برابر کرونا امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از افزایش بیماران بستری‌ در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته تعداد بیماران بستری شده در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهرافزایش یافته و این در حالی است که تعدادی از بیماران بستری شده بین سن 36 تا 82 سال فوت کرده‌اند.
کشمیری با بیان اینکه در شبانه‌‌روز گذشته تعدادی از بیماران کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند؛ از بستری‌های بخش مراقبت‌های ویژه ICU بیمارستان‌های استان خبرداد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعدادی بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند که تعدادی از بیماران با کمک دستگاه اکسیژین‌ساز نفس می‌کشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزایش بیماران بستری و فوتی را نشان از کاهش توجه شهروندان به توصیه‌های بهداشتی دانست و افزود: همه امکانات برای پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها فراهم است ولی توجه به توصیه‌های بهداشتی امری مهم و ضروری در پیشگیری از ابتلا به کرونا است.
وی تعداد تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی در استان بوشهر را 500 تخت دانست و گفت: اکنون 200 تخت ویژه در بیمارستان‌های استان بوشهر فعال است که 50 تخت دیگر در این بخش آماده‌سازی و راه‌اندازی می‌شود.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه 6درصد از بستری‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر زیر 20 سال سن دارند افزود: این آمار نشان می‌دهد کودکان و جوانان مصون از ابتلا به این ویروس نیستند و حفظ فاصله اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای محافظت از کودکان و نوجوانان‌ امری مهم است.
کشمیری، فعالیت شبانه‌روزی مدافعان سلامت در استان را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: فراخوان استفاده از نیروهای فارغ‌التحصیل و سال آخر پرستاری دانشگاه‌ علوم پزشکی بوشهر صادر شده که در صورت نیاز از توان این افراد هم استفاده می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday