فارس/ مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی مازندران گفت: توصیه می‌شود از امروز تا بعد ازظهر فردا از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در استان مازندران، اجتناب شود و‌ صعود به ارتفاعات به‌ویژه در بعد از ظهر و شب، متوقف شود.

صادق ضیائیان، مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی مازندران در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز اظهار داشت: در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات شرق سمنان و ارتفاعات و دامنه‌های مازندران و گیلان، شمال هرمزگان و ارتفاعات کرمان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده در ارتفاعات و دامنه‌های مازندران و ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب یزد همچنین ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران،‌ رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: از امروز تا فردا، رگبار باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد به‌نسبت شدید‌ در ارتفاعات و دامنه‌های استان مازندران‌ پیش‌بینی می‌شود که موجب بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و دره‌ها و رخداد تگرگ و برخورد صاعقه وجود دارد بنابراین ‌توصیه می‌شود از تردد و توقف در حاشیه رود خانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب شود و‌ صعود به ارتفاعات به‌ویژه در بعد از ظهر و شب متوقف شود.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه‌شنبه در ارتفاعات تهران بارش خواهیم داشت، افزود: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده داریم.
وی اضافه کرد: در دو روز آینده در نوار شرقی کشور و برخی مناطق مرکز کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در زابل با خیزش گرد و خاک همراه است.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری، جهت باد شمالی و سرعت باد 7 کیلومتر بر ساعت است؛ دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 13 درصد است.
ضیائیان گفت: روز آینده آسمان تهران نیمه ابری، گاهی ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در بعدازظهر میزان ابرها در آسمان تهران کاهش می‌یابد، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 33 و 23 درجه خواهد بود.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 13 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 48 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today