باشگاه خبرنگاران/ رییس اداره امور حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: مجازات یک نفر از مجرمان و متصرفان جنگل‌های مریوان کاشت یک هزار اصله نهال شد.

کاوه اورک بختیاری رییس اداره امور حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: به منظور برخورد با متخلفان عرصه‌های ملی، کسانی که با سوءاستفاده از شیوع ویروس کرونا اقدام به تخریب، تصرف کرده بودند، با هماهنگی مقام قضایی و فرماندهی انتظامی انجام و ۴۴ نفر از این متصرفان دستگیر شدند.
وی افزود: یکی از متهمان به اتهام تخریب و تصرف یک هزار و۷۴۲ متر مربع از اراضی ملی و قطع ۲ اصله درخت و ۱۴ اصله نهال جنگلی در روستای رشه‌ده علاوه بر رفع تصرف از عرصه به تحمل یک سال حبس تعزیری و در خصوص قطع ۲ اصله درخت هم علاوه بر ۶ ماه حبس تعزیری به پرداخت ۱۰۵ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
رییس اداره امور حقوقی اداره کل منابع طبیع و آبخیزداری کردستان افزود: با رعایت ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، اشد مجازات (یک سال حبس) برای متهم اجرا می‌شودو اگر اشد مجازات اشد به علت قانونی قبل تبدیل با یا تقلیل یا غیرقابل اجرا شود، مجازات اشد بعدی اجرایی می‌شد که با توجه به ابراز ندامت متهم و نظر به رفع تصرف از اراضی ملی و پیش بینی اصلاح مرتکب جرم و عدم سابقه کیفری موثر، حکم به تعلیق مراقبتی تمامی مجازات‌های متهم به مدت یک سال اعلام شده است.
اورک بختیاری اضافه کرد: بر همین اساس متهم مکلف شد در طول مدت تعلیق حکم، یک هزار اصله نهال جنگلی را غرس و نگهداری کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online