باشگاه خبرنگاران/ معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: سه واحد تولیدی آلاینده زیست محیطی به دلیل ارتکاب تخلف پلمب شدند.

اقبال حمیدی معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان خرداد ماه ۱۷۳ مورد پایش از واحد‌های صنعتی، تولیدی، کشاورزی و خدماتی استان به همت کارشناسان محیط زیست استان انجام شده است.
وی اضافه کرد: برای واحد‌هایی که تولید و فعالیت آن‌ها منجر به آلودگی محیط زیست شود در ابتدا اخطاریه صادر می‌شود و اگر به آن تمکین نکنند، دستور تعطیلی برای آن‌ها صادر خواهد شد.
معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: در سه ماهه امسال ۲۰ مورد اخطاریه و ۱۲ مورد دستور تعطیلی در استان صادر شده که از این تعداد سه واحد به دلیل عمل نکردن به موارد تذکر داده شده پلمب شدند.
حمیدی با اشاره به اینکه اکثر واحد‌های پلمب شده در استان را دانه بندی شن و ماسه هستند، یادآور شد: شکایت مردمی و پایش کارشناسان این اداره کل از آلودگی هوا و مزاحمت برای ساکنان محدوده از موارد مهم در صدور اخطاریه و پلمب این واحد‌ها است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online