برنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند به ۷۰۹ نفر رسید، همه بیمارستان های شهر درگیر کرونا هستند پذیرش بیمار دارند.

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: تعداد ۱۰۶ مورد بیمار مشکوک به کرونا به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌های استان بستری شدند.
وی با بیان اینکه ۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا با بهتر شدن وضعیت عمومیشان ترخیص شدند، ادامه داد: تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند به ۷۰۹ نفر رسید که از این تعداد ۱۴۲ نفر وضعیت وخیم‌تری دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه تمام بیمارستان های سطح شهر پذییر بیمار کرونایی دارند، گفت: سه بیمارستان خورشید، امین و الزهرا مرجع هستند و دیگر بیمارستان ها بخش هایی از بیمارستان را به بیماران کرونا اختصصاص داده‌اند.
وی با اشاره وضعیت استان اصفهان گفت: اصفهان در مرز هشدار قرار دارد و اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، وضعیت استان اصفهان قرمز خواهد شد. در بیماستان ها تجهیزات کافی وجود دارد اما با توجه به حجم کاری پرستاران و پزشکان با تامین نیروی جدید و درگیری دیگر بیمارستان ها از فرسودگی کادر درمان جلوگیری خواهیم کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today