فارس/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی از عدم تخصیص مواد اولیه به کارخانه آلومینا جاجرم خبر داد و گفت: فعالیت این کارخانه به دلیل عدم امکان تأمین مواد اولیه از شاهرود و بندرعباس، با ظرفیت کمتر از توان اسمی در حال فعالیت است.

محمود قنبری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اهمیت توسعه سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور و وجود تحریم‌ها و مشکلات شیوع کرونا، کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و بایستی برای این شرایط موجود فکر، روش و خلاقیت جدیدی از سوی مدیران اقدام کنند.
وی خلاقیت و فکر جدید را عامل حرکت چرخ اقتصادی استان دانست و گفت: براساس اسناد توسعه و آمایش خراسان شمالی باید برای حضور سرمایه گذاران در استان تمام تلاش خود را داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی اقدام بر اساس آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها را عامل بروکراسی بیان کرد و گفت: شرایط استان برای پیشرفت و جهش باید آماده شود و مدیران باید به دنبال ایجاد این مسیر باشند.
وی بیان کمبودها از سوی مدیران را غیرقابل قبول دانست و خاطرنشان کرد: بیان نبود آب، راه، برق و سایر زیرساخت از سوی مدیران کاری را جلو نمی‌برد بلکه باید شرایط برای سرمایه‌گذاری آماده شود و نباید از سرمایه‌گذار دور شد و آن را از دست داد.
قنبری وجود مجموعه‌ها و بنیادهای مختلف برای پیشرفت و توسعه در راز و جرگلان را فرصتی مناسب توصیف کرد و گفت: بنیاد علوی، مستضعفان و بنیاد برکت می‌توانند در این شهرستان وارد شوند و اقدام به سرمایه‌گذاری کنند که در این راستای باید تسهیل گری سرمایه‌گذاری در راز و جرگلان به‌سرعت انجام شود.
وی برای توسعه راز و جرگلان از بانک‌ها درخواست مساعدت داشت و افزود: بانک‌ها برای توسعه راز و جرگلان مساعدت کنند و اعتبارات را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار درباره آخرین وضعیت طرح توسعه آلومینا نیز گفت: متأسفانه مواد اولیه به کارخانه آلومینا جاجرم از معدن شاهرود و بندرعباس به این کارخانه اعطا نمی‌شود و کارخانه آلومینا با کمتر از ظرفیت اسمی خود در حال فعالیت است و اکنون رغبتی برای افزایش و توسعه ظرفیت کاری خود ندارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today