باشگاه خبرنگاران/ رئیس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه گفت: بیش از ۲۵۰ پرستار شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشهد تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

محسن گچپزان رئیس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه اظهار کرد: تمام پرستارانی که حین خدمت در بیمارستان‌های این شهر به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته‌اند و یا در حال درمان هستند.
وی افزود: برخی از پرستاران مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده و شرایط سختی را سپری کرده‌اند، اما خوشبختانه تاکنون هیچ مورد فوتی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی ویژه کرونا در مشهد نداشته‌ایم.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه ادامه داد: بیشتر این پرستاران در بیمارستان‌های ویژه درمان بیماران کرونایی شامل بیمارستان‌های شریعتی، امام رضا(ع) و اکبر مشغول فعالیت بودند که حین خدمت به کرونا مبتلا شدند.
گچپزان تعداد کادر پرستاری عضو این نظام پرستاری را در شهرستان‌های مشهد، کلات، چناران و فریمان ۱۱ هزار نفر دانست و بیان کرد: هم اکنون بیش از ۱۳ هزار نفر در کادر پرستاری مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعم از خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید