صدا و سیما/ به گفته استاندار خوزستان، خوزستان در حال سپری کردن دوره پیک ابتلای کرونا است.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: خوشبختانه آمار بستری و مراجعین سرپایی به مراکز آزمایشگاهی و درمانی در استان خوزستان رو به کاهش است.
غلامرضا شریعتی افزود: در روز‌های اخیر آمار بهبودی و ترخیص هم بیش از موارد بستری شده است و این شرایط، امیدوارکننده است که البته این نوید و هشدار را به ما می‌دهد که باید همچنان فاصله‌گذاری‌ها را ادامه دهیم.
وی ادامه داد: استفاده از ماسک در همه تجمع‌ها، ادارات، بانک‌ها و مراکز جمعی، پاساژ‌ها و سایر اماکن تجمع الزامی است و در صورتی که مسئولان ادارات، بانک‌ها، پاساژ‌ها و سایر اماکن نسبت به اجازه ورود و ارائه خدمات به افراد بدون ماسک اقدام کنند، دادستانی با آن مسئول برخورد قانونی خواهد کرد.
استاندار خوزستان با بیان اینکه برگزاری مراسم عروسی ممنوع است گفت: مراسم خاکسپاری افراد متوفی نیز نباید با حضور بیش از ۱۰ نفر برگزار شود و از بازماندگان در این رابطه تعهد گرفته خواهد شد.
شریعتی افزود: این کنترل‌ها باید صورت گیرد تا شیب کاهشی که به آن دست یافته‌ایم همچنان ادامه داشته باشد و به شرایط بهتری برسیم و کادر بهداشت و درمان ما نیز فرصت تنفس و بازتوانی خود را داشته باشد. مردم استان خوزستان نیز باید برای این مهم همراهی و کمک کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today