خبرگزاری میراث آریا/ فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: همکاری و هماهنگی مؤثر نیروی انتظامی و نیروهای یگان حفاظت منجر به متلاشی شدن یک باند حفاری غیرمجاز و قاچاق اشیای عتیقه در مسجدسلیمان شد.

سرهنگ رامین مکناوی، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خوزستان امروز دوشنبه 16 تیرماه 99 اظهار کرد: بر اساس گزارش مخبرین محلی و بسیج منطقه مبنی بر حضور حفاران غیرمجاز در بخش گلگیر شهرستان مسجدسلیمان، بلافاصله با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، عوامل انتظامی پاسگاه گلگیر به منظور معلوم شدن صحت و سقم موضوع به محل مورد نظر عزیمت کردند.
او افزود: این عوامل به محض ورود به محل، افرادی را در حال حفاری غیرمجاز مشاهده کردند که طی عملیات پلیسی دو نفر را دستگیر کردند و دو نفر نیز به دلیل شرایط نامساعد متواری شدند.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: از این باند دو دستگاه خودرو، یک دستگاه موتور برق، یک دستگاه دریل، یک نردبان و یک قرقره کشف و ضبط شد.
او بیان کرد: اشیای مکشوف و وسایل نقلیه تا دستور مراجع قضایی تحویل نیروهای انتظامی پاسگاه گلگیر شدند و موضوع نیز با تشکیل پرونده از طریق مراجع قضایی به منظور دستگیری متهمین احتمالی دیگر در حال پیگیری است.
مکناوی یادآوری کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار تیم حفار غیرمجاز در شهرستان مسجدسلیمان شناسایی و دستگیر شده‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today