باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: هوای استان سمنان تا اواسط هفته بین سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان اظهار کرد: طبق پیش بینی هواشناسی برای استان سمنان تا اواسط هفتهکاهش نسبی دما بین سه تا پنج درجه سانتیگراد و از سه‌شنبه تا پایان هفته افزایش نسبی تا ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه شرایط جوی چند روز آینده متاثر از سامانه بارشی و امواج ناپایداری خواهد بود بیان کرد: رشد ابر، مه آلودگی، بارش‌های پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ مخاطره‌های سامانه بارشی حاکم بر هوای استان سمنان است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: این تاثیرات در برخی نقاط به ویژه در ارتفاعات و نواحی شمالی استان بیشتر در ساعات بعدازظهر و شب پیش بینی می‌شود.
مصطفوی تاکید کرد: اجتناب از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات مهمترین توصیه‌های هواشناسی تا زمان فعالیت سامانه تا روز چهارشنبه است.
وی به وزش باد شدید و بسیار شدید، گرد و خاک و کاهش دید افقی متاثر از سامانه دیگری اشاره و اضافه کرد: این پدیده در بیشتر نقاط استان سمنان به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب و جهت باد غالب شمالی تا شرقی خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان افزود: وزش باد در بیشتر نقاط استان سمنان تا دوشنبه شدید و بسیار شدید و از سه شنبه تا چهارشنبه نسبتا شدید تا شدید به ویژه در نواحی شرقی و جنوبی دور از انتظار نیست.
پیش بینی می‌شود، هوای مرکز استان سمنان امروز در خنک‌ترین ساعات به ۲۵ درجه سانتی گراد و در گرم‌ترین ساعات به ۳۳ درجه سلسیوس برسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today