باشگاه خبرنگاران/ معاون حمل و نقل جاده‌ای مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: برای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، استفاده از ماسک در اتوبوس‌های کردستان اجباری شد.

سید عبدالرحمن حسینی معاون حمل و نقل جاده‌ای مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان اظهار کرد: بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری بوده و این تصمیم در مورد اتوبوس‌ها، تاکسی‎ها و مینی‌بوس‌های های بین شهری نیز صدق می‌کند.
وی افزود: براساس پروتکل‌های بهداشتی شرکت‌های حمل و نقل اجازه خدمت رسانی به مسافران بدون ماسک را ندارند مگر اینکه ماسک به مسافران اهدا کنند.
حسینی با بیان اینکه ضدعفونی صندلی‌ها و رعایت فاصله گذاری از دیگر موارد اشاره شده در دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا است اضافه کرد: راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان نیز به صورت محسوس و غیر محسوس بر رعایت این پروتکل‌ها نظارت دارد.
معاون حمل و نقل جاده‌ای مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: تاکنون تخلفی از ناوگان مسافری استان (اتوبوس‌ها، تاکسی‎ها و مینی‌بوس‌ها) مبنی بر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی گزارش نشده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون استفاده از ناوگان عمومی در مسافرت‌های بین شهری به شدت کاهش یافته به طوری که میانگین اشغال اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های بین شهری در این استان به حداکثر ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش یافته که این کاهش خود عاملی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online