فارس/ مدیر اداره امپزشکی ملایر با بیان اینکه بیش از ۲ هزار ۴۰۰ کیلو مواد خام دامی فاسد در ملایر جمع‌آوری و معدوم شد از پلمب ۲۲ واحد متخلف و معرفی ۶۲ مورد واحد به تعزیرات حکومتی در سه ماه گذشته خبر داد.

علی قلی‌زاده، مدیر اداره امپزشکی ملایر با بیان اینکه بازدیدهای اداره دامپزشکی به صورت روزانه و مستمر از مراکز عرضه مواد خام دامی انجام می‌شود اظهار کرد: روزانه دو اکیپ بین ۳۰ تا ۴۰ مورد بازرسی از مراکز مختلف دارند.
وی با بیان اینکه طی سه ماه گذشته ۲ هزار و ۴۱۳ مورد بازدید در ملایر از مراکز عرضه مواد خام دامی انجام شده است گفت: تعداد بازرسی‌های صورت گرفته از خودروهای حمل مواد خام نیز طی این مدت یک‌هزار و ۷۸۶ مورد بوده است.
مدیر اداره امپزشکی ملایر با اشاره به طی سه ماه گذشته ۴۷ مورد نمونه‌برداری و ۳۱۱ مورد آزمایش از مواد خام دامی و لبنی در ملایر انجام شده است اضافه کرد: در سه ماه گذشته ۲ هزار و ۴۰۵ کیلو انواع مواد خام فاسد دامی در ملایر جمع‌آوری شد و معدوم شد.
وی از پلمب ۲۲ واحد متخلف و معرفی ۶۲ مورد واحد به تعزیرات حکومتی در سه ماه گذشته خبر داد و افزود: در این مدت چهار مورد پرونده نیز به دادگاه معرفی شده است.
قلی‌زاده با اشاره به اینکه در تالارها و رستوران‌ها نیز نظارت‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود و علاوه بر آن نیز مسوول فنی مقیم داریم اظهار کرد: بر ورود و خروج مواد خام در رستوران‌ها نیز نظارت لازم انجام و با موارد تخلف برخورد می‌شود.
وی با تاکید بر موردی از انتقال کرونا از دام به انسان مشاهده نشده است افزود: با این وجود از مردم می‌خواهیم از مواد خام دامی استاندارد و پاستوریزه استفاده کنند.
مدیر اداره امپزشکی ملایر از انجام ۱۲۴ هزار و ۸۷۳ مورد واکسیناسیون دام‌ در ملایر طی امسال خبر داد و گفت: در این زمینه ۴۷ هزار گوسفند و بز در برابر بیماری آبله، ۲۵ هزار راس گوسفند در برابر بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک و ۲۸ هزار بره و بزغاله در برابر بیماری تب مالت و ۶۲۰ قلاده سگ در برابر بیماری هاری واکسینه شدند.
وی با بیان اینکه سمپاشی واحدها را نیز در برابر بیماری نیوکاسل در روستاها در حال انجام است گفت: تا پایان سال واکسیناسیون دام‌ها در برابر سایر بیماری‌ها انجام می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today