ایسنا/ کارشناس هواشناسی یزد با اشاره به کاهش نسبی دمای هوا طی روزهای آتی به همراه افزایش ابر و سرعت باد در استان، هیچ پدیده بارندگی برای استان یزد پیش‌بینی نمی‌شود.

سید عباس میرحسینی، کارشناس هواشناسی یزد از روند کاهشی دما در یزد خبر داد و گفت: از روز گذشته ۱۵ تیرماه با شمالی شدن جریانات و کاهش ارتفاع تراز میانی جو شاهد روند کاهشی دمای هوا در استان هستیم و پیش‌بینی می‌شود که امروز و فردا نیز کاهش نسبی دما را در استان شاهد باشیم.
وی از احتمال افزایش ابر در آسمان و افزایش سرعت باد در ساعات بعد از ظهر و شب خبر داد و افزود: با این حال هیچ پدیده‌ای مبنی بر بارندگی در یزد پیش‌بینی نمی‌شود هرچند که بارندگی‌های هوای گرم به صورت لحظه‌ای هستند و در اکثر مواقع در روز اتفاق می‌افتند.
این کارشناس هواشناسی در ادامه افزایش مجدد دمای استان از روز چهارشنبه تا پایان هفته به دنبال افزایش ارتفاع تراز میانی جو را پیش‌بینیکرد و گفت: در شبانه‌روز گذشته مناطق اسفند آباد ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق و هرات با دمای ۴۰ درجه گرمترین نقاط استان بودند و بیداخوید با دمای ۱۴ درجه خنک‌ترین نقطه در یزد گزارش شده است.
میرحسینی دمای شهر یزد در شبانه روز گذشته را نیز بین ۲۹ و ۳۹ درجه در نواسان ذکر کرد و گفت: دمای امروز و فردا شهر یزد بین ۳۷ تا ۳۸ درجه پیش‌بینی می‌شود اما از چهارشنبه دمای یزد به ۴۰ درجه افزایش خواهد یافت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today