ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تعداد شهرستان‌های قرمز کرونا در این استان با قرارگرفتن سه شهرستان بستک، خمیر و جاسک در این وضعیت به ۱۰ مورد افزایش یافت.

حسین فرشیدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: پیش از این شهرستان‌های بندرعباس، حاجی آباد، قشم، رودان، بندرلنگه، میناب و کیش در وضعیت قرمز قرار داشتند.
وی بیان کرد: روند افزایشی ویروس کرونا در هرمزگان به دلیل این است که فاصله گذاری اجتماعی به درستی رعایت نمی‌شود و هنوز دورهمی‌ها و مراسم‌های مختلف عروسی و ترحیم برگزار می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: مردم فقط برای کارهای ضروری از منزل خارج شوند تا رفت و آمد در شهر کاهش یابد.
فرشیدی ادامه داد: در شهرستان‌های با وضعیت قرمز هرمزگان دستورالعمل‌های بهداشتی با شدت بیشتری اجرا می‌شود تا هرچه زودتر از این وضعیت خارج شوند.
وی یادآور شد: برای مقابله با ویروس کرونا در ۱۰ روز گذشته استفاده از ماسک در استان به ویژه شهربندرعباس در بین مردم، کسبه، رانندگان تاکسی و اداره‌ها اجباری شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: استفاده از ماسک، شست‌وشوی مداوم دست و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ابتلای فرد به بیماری کرونا جلوگیری می‌کند.
فرشیدی با اشاره به اقدام‌های فرهنگی در رعایت بیشتر نکات بهداشتی از طرف مردم گفت: امامان جمعه، آموزش‌وپرورش، بسیج محلات و بسیج ادارات می‌توانند در این زمینه نقش مهمی داشته باشند.
وی افزود: همه رده‌های شغلی و صنفی باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به تعهد اجتماعی پایبند باشند در غیر این صورت با آنان برخورد شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: ۵۲۰ بیمار کرونایی نیز دربخش‌های مختلف بیمارستان‌های هرمزگان بستری هستند که حدود ۸۰ بیمار در بخش آی سی یو هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today