خبرگزاری کردپرس/ روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام برای یادداشت "از حرف تا عمل جهش تولید در کلام استاندار ایلام" منتشر شده در خبرگزاری کردپرس جوابیه ای به دفتر این خبرگزاری ارسال کرد.

متن این جوابیه به شرح زیر است:
سرمایه و سرمایه گذاری از جمله مهمترین متغیرهای کلان اقتصادی و موتور رشد تولید و اشتغال است.
بر این اساس تمام تلاش اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام در چند سال اخیر، بخصوص در سال های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، بر تجهیز کردن مرکز خدمات سرمایه گذاری استان از حیث تامین تجهیزات سخت افزاری و نیروی کار آمد و تحصیلکرده در حوزه اقتصاد، راه اندازی سامانه های لازم (یاور و دادور) به منظور حذف بروکراسی اداری و کاهش تعداد مراجعات سرمایه گذاران و افزایش سرعت و دقت در انجام امورات محوله مطابق شرح وظایف بوده است که این مهم در سال جاری قطعاً با شدت و حساسیت بیشتری در دست پیگیری است.
مع الوصف، با عنایت به متن خبری منتشر شده در خبرگزاری کرد پرس، به نظر می رسد بیشتر از آنکه به مقوله موانع سرمایه گذاری (به صورت دلسوزانه) پرداخته شود، هدف نگارنده نقد یکسویه و هدفمند عملکرد اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بدون در نظر گرفتن محدودیت های آن به صورت کلی و مصداقی بوده است، این در حالی است که در چند سال اخیر این اداره کل به عنوان حلقه واسطه بین متقاضیان سرمایه گذاری و دستگاه های اجرایی استان و تحت مدیریت مقام ارشد استان موفقیت های چشمگیری در حوزه سرمایه گذاری بدست آورده است که به طور مختصر به بخشی از مهمترین آنها اشاره می شود.
1-در دو سال گذشته بیش از 49000 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و دولتی در استان در بخش های مختلف و در مناطق مختلف استان سرمایه گذاری صورت پذیرفته است. که نقش مهمی در توسعه زیرساخت های استان و کاهش نرخ بیکاری داشته است.
2-در سال 98 برای اولین بار 10 طرح کلان اولویت دار در استان شناسایی و مطالعه شده که در سایت سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به منظور بازاریابی بین المللی بارگزاری شده است.
3- اخذ تاییدیه نقشه راه تامین مالی و سرمایه گذاری خارجی از سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در سال 98
4- تدوین برنامه اجرایی تهیه اطلس اراضی قابل واگذاری به سرمایه گذاری در سال 98 و برنامه ریزی جهت تکمیل نهایی در سال 99
5- صدور مجوزهای بی نام جهت 173 طرح اولویت دار استان در بخش های مختلف اقتصادی
6- جذب 100 درصدی اسناد خزانه در سنوات گذشته در راستای توسعه استان
7- رشد 143 درصدی اوراق تسویه و تهاتر سال 98 نسبت به سال 97 و رشد 549 درصدی نسبت به سال 96
8- الکترونیکی شدن تمام فرآیند دریافت و پرداخت خزانه در راستای تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی
9- راه اندازی سامانه های دادور (بررسی سامانه شکایات) و یاور (مشاوره کسب و کار) در استان
10- رشد 200 درصدی استان در سرمایه گذاری و کسب رتبه برتر در بین استان های کشور در ابتدای سال 98
11 -کسب رتبه ی برتر در برگزاری دیدارهای چهره به چهره
12- کسب رتبه اول شاخص امنیت سرمایه گذاری در بین استان های کشور طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس در سال 98
13- ارتقاء رتبه شاخص بهبود فضای کسب و کار در پاییز 98 نسبت به پاییز 97 (از رتبه 30 به رتبه 13 کشور)
14- پیگیری برای راه اندازی پنجره واحد فیزیکی کسب وکار در استان به منظور سرعت در صدور مجوزها و بهبود فضای کسب و کار در استان
در پایان ضمن تشکر از دستگاه های متولی سرمایه گذاری در استان، از نقد منصفانه و سازنده همه صاحبنظران و اصحاب رسانه که دغدغه توسعه استان را دارند استقبال می نمائیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today