مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بستری بودن ۴۴۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های این استان تا ظهر امروز دوشنبه خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: روند رو به رشد شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به آخرین آمار بیماران شناسایی شده در استان کردستان، افزود: ۹۹ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته در استان کردستان شناسایی شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به وضعیت بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان، بیان کرد: در حال حاضر ۴۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.
رضاعی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان کردستان، افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۱۹۰ نفر، بعثت سنندج ۱۶ نفر، کوثر سنندج ۶۷ نفر، امام خمینی سقز ۳۲ نفر، بوعلی مریوان ۱۲ نفر، فجر مریوان ۴۰ نفر، شهید بهشتی قروه ۲۰ نفر، امام حسین بیجار ۱۶ نفر، در بیمارستان سینای کامیاران ۱۵ نفر، بیمارستان امام خمینی(ره) در دیواندره ۱۲ نفر، بیمارستان شهدا در دهگلان ۷ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۳ نفر بستری هستند.
وی با اشاره به وضعیت بیماران بستری شده در بخش ویژه در بیمارستان‌های استان کردستان اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۸۵ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۳۲۵ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۶۹ نفر در سقز، ۱۰۷ نفر در سنندج، ۲۵ نفر در قروه، ۲۹ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۳ نفر در بیجار، ۳۰ نفر در کامیاران، ۱۸ نفر در دیواندره و ۸ نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی خطاب به شهروندان این استان، اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online