ایرنا/ عروس و داماد اندیمشکی با توجه به شرایط خطرناک کرونا هزینه مراسم ازدواج خود را به بیماران سرطانی و کرونایی اهدا کردند.

مسعود سبحانی و ساره اخوت عروس و داماد اندیمشکی یک زوج فرهنگی هستند که در این شرایط بحرانی و خطرناک کرونایی بر خلاف عرف و فرهنگ‌ رایج در خوزستان درخصوص اهمیت مراسم و جشن عروسی، تصمیم گرفتند هزینه عروسی خود را صرف بیماران سرطانی و کرونایی کنند تا به این ترتیب درعین مشارکت در یک فعالیت نیکوکارانه، از تجمع بستگان هم جلوگیری کنند.
مسعود سبحانی بیان کرد: بهمن ماه سال گذشته بود که با دوندگی زیاد توانستیم مقدمات جشن عروسی مجلل را برای نوروز ۹۹ فراهم کنیم حتی کارت‌های دعوت هم چاپ و آماده توزیع بودند، با شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها در تردد و تجمع افراد، برگزاری مراسم در تالارها لغو شد، با ما هم تماس گرفتند، ولی به امید بهبود شرایط و اوضاع همانند سایر زوج‌ها مراسم عروسی را به ماههای آینده موکول کردیم.
وی افزود: پس از مشاهده ادامه این وضعیت با توافق همسروخانواده ام تصمیم گرفتیم چهارشنبه ۲۱ خرداد زندگی مشترک خود را بدون برگزاری مراسم آغاز کنیم و همین کار را کردیم.
سبحانی بیان کرد: با بازنگری در تصمیم اولیه به این نتیجه رسیدیم کههزینه مراسم عروسی خود را به بیماران سرطانی و کرونایی در استان اهدا کنیم زیرا دیگر رسوم پرزرق و برق عروسی مطابق عُرف جامعه و تجمل گرایی جایی ندارد و حرف مردم هم اهمیتی ندارد، ما می خواستیم زندگی‌مان را زیر سایه حضرت ولیعصر (عج) آغاز کنیم و دعای خیر بیماران نیازمند بدرقه راه ما باشد.
این دامادفرهنگی بیان کرد: برای همین جز هزینه‌های عکاسی آتلیه، تمام قراردادهای مراسم را لغو کردیم و کارت دعوت جدیدی‌سفارش دادیم و برای اعلام آغاززندگی مشترکمان کارت ها را همراه با هدیه قرآن جیبی به عنوان یادگاری به فامیل و آشنا هدیه کردیم، که برخلاف انتظار، کار ما مورد توجه و تقدیر بستگان قرار گرفت.
وی گفت: با گذشت سه ماه از سال ۱۳۹۹همچنان محدودیت‌ها در برگزاری هرگونه مراسم ادامه یافت، به ویژه در خوزستان که وضعیت ابتلا به کرونا قرمز اعلام شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today