مهر/ جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان از دستگیری اعضای یک باند بزرگ سرقت خبر داد و گفت: آنان به ۸۵ فقره انواع سرقت در سنندج و دیگر شهرهای استان اعتراف کردند.

سرهنگ رسول برزویی، جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان اظهار داشت: از ابتدای تیر ماه سال جاری گزارشاتی تحت عنوان سرقت باندی منزل، مغازه، سیم کابل برق هوایی، داخل قطعات، دوربین های تردد جاده ای در سطح شهرستان سنندج به مراکز انتظامی واصل شد.
وی افزود: با توجه به گستردگی حجم سرقت های به وقوع پیوسته علاوه بر سنندج در دیگر شهرهای استان، تیمی ویژه متشکل از کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری عوامل سرقت را در دستور کار قرار دادند.
جانشین فرمانده انتظامی کردستان ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس آگاهی و بهره گیری از بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار چهار نفر از اعضای این باند که سه مرد و یک زن بودند، طی یک عملیات هدفمند پلیسی دستگیر و برای انجام تحقیقات تخصصی به پلیس آگاهی منتقل شدند.
سرهنگ برزویی یادآور شد: با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران متهمان چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند و به ۸۵ فقره سرقت سیم های کابل برق، دکل های مخابراتی، سرقت از مغازه و منازل مردم اعتراف کردند.
وی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان اموال مسروقه زیادی از جمله لوازم خانگی، موتورسیکلت، خودرو و وسایل داخل خودرو کشف شده است، بیان کرد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۳۶ میلیارد ریال برآورد کردند.
جانشین فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به اینکه با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی از صحنه های سرقت بازسازی صحنه صورت گرفت، گفت: در همین راستا پرونده تشکیل و متهمان به همراه مالخران دستگیر شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
سرهنگ برزویی در پایان به منظور پیشگیری از این گونه جرایم به شهروندان توصیه کرد: اماکن و وسایل خود را به تجهیزات بازدارنده و ایمنی، یا نگهبان ثابت، دوربین های کنترل کننده مجهزکنند و درحفظ و نگهداری اموال خود همواره کوشا باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online