موج رسا/ مدیرکل راه آهن شمالغرب با اشاره به اینکه قطار زنجان- مشهد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فعال است گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا قطار زنجان- تهران متوقف شد.

علی خدایی، مدیرکل راه آهن شمالغرب در مورد رعایت موارد بهداشتی در قطارهای مسافربری اظهار کرد: پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت ابلاغ کرده به صورت کامل و دقیق در قطارهای مسافربری و همچنین در ایستگاه‌ها رعایت می‌شود.
وی تصریح کرد: حضور مسافران در کوپه‌ها بیش از 2 نفر غیرمجاز است مگر اینکه مسافران یک خانواده بوده و مطمئن باشند که ناقل بیماری نیستند.
مدیرکل راه آهن شمالغرب با بیان اینکه الکل‌های ضدعفونی کننده نیز در ایستگاه جهت استفاده مسافران قرار داده شده است ابراز کرد: رعایت موارد بهداشتی از اولویت‌های مهم راه آهن بوده و ایستگاه‌ها نیز به صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در برخی از قطارها استفاده از ماسک اجباری شده و ماسک به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار داده می‌شود عنوان کرد: در حال حاضر کمتر از 50 درصد از ظرفیت قطارها استفاده می‌شود.
خدایی خاطر نشان کرد: تعداد قطارهای فعال در خطوط ریلی کمتر بوده و به دلیل شیوع بیماری کرونا هنوز روند فعالیت قطارها به روال گذشته بازنگشته است.
وی با اشاره به اینکه اعزام قطار زنجان یک روز در میان انجام می‌شود عنوان کرد: خطوط ریلی قطار زنجان- مشهد فعال بوده و قطار زنجان- تهران نیز به دلیل افزایش شیوع دوباره بیماری غیرفعال شد.//ع

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran