مهر/ فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان سمنان از دستگیری دو حفار غیرقانونی در دامغان و مهدی‌شهر خبر داد و گفت: از این افراد دستگاه فلزیابی و کوزه سفالی قدیمی کشف و ضبط شد.

سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان سمنان ضمن بیان اینکه دو حفار غیرقانونی در سطح استان دستگیر شدند، بیان کرد: یکی از این موارد بازرسی با حکم قضائی و همراهی ناجا از خانه یک معتاد سابقه‌دار دامغانی بود که در منزل وی یک کوزه قدیمی و یک دستگاه فلزیاب کشف و ضبط شد.
وی افزود: در مهدی‌شهر نیز فردی که قصد حفاری و کشف عتیقه داشت با عکس العمل به موقع مأموران یگان حفاظت و ناجا دستگیر و به اهداف خود نرسید.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان سمنان گفت: تماس یک شهروند مهدی‌شهری مبنی بر حفاری در منزل مسکونی باعث شد تا تیم عوامل یگان حفاظت میراث فرهنگی به محل اعزام و پس از هماهنگی با نیروی انتظامی و مقام قضائی یک مورد حفاری غیرمجاز در اتاق‌های خانه را کشف کردند.
کربلایی غلامی با بیان اینکه هر دو فرد متخلف برای تکمیل پرونده به دستگاه قضائی تحویل داده شدند، تاکید کرد: نقش شهروندان در کشف جرایم حوزه میراث فرهنگی بسیار مهم است لذا شماره تلفن ۳۱۷۰۵ با حفظ امانت‌داری در نام افراد، آماده شنیدن گزارش‌های مردم است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today