ایرنا/ فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: اعضای باند حرفه‌ای که با تبلیغ، درج آگهی دروغ و فروش در فضای مجازی از شهروندان بیش از پنج میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سردار خلیل واعظی فرمانده انتظامی استان بوشهر اعلام کرد: با تلاش ویژه افسران سایبری در پلیس فتا استان بوشهر و شهرستان دشتستان، اعضای یک باند کلاهبرداری حرفه‌ای را که با تبلیغ فروش و درج آگهی دروغین در سایت ‌های دیوار و شیپور با عنوان‎هایی از قبیل، فروش گردو، برنج، خرما و غیره به صورت عمده و با قیمت نازل از متقاضیان، مبالغ زیادی را به صورت اینترنتی دریافت می،کردند، شناسایی کردند.
وی اضافه کرد: با مراجعه چند نفر از مالباختگان به پلیس فتا شهرستان دشتستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از افسران پی جوی جرایم سایبری قرار گرفت و تحقیقات پلیسی و علمی آغاز شد.
واعظی ادامه داد: پس از بررسی‌های دقیق و تحقیق از مالباختکان مشخص شد، متهمان پس از جلب نظر مشتریان، اعلام می‌کردند که باید مبلغی بیعانه را به حسابشان واریز کنند.
وی گفت: با موافقت خریداران، اعضای این باند، شماره کارت یکی از صاحبان فروشگاه‌های مختلف سطح شهرستان را برای خریدار ارسال و با واسط قرار دادن حساب مالک این فروشگاه متقاضی را متقاعد به واریز مبلغ بیعانه می‌کردند، سپس اعضای باند بدون این صاحبان فروشگاه از اصل موضوع کاهبرداری اطلاع داشته باشند، به فروشگاهی که شماره کارت آن واسط قرار گرفته است از وسایل موجودی فروشگاه‌ها که بیشتر لوازم خانگی بود، خریداری و در ادامه این اجناس را در استان‌های دیگر با قیمت پایین تر به فروش رسانیده و به وجه نقد تبدیل می‌کردند.
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: متهمان پس از دریافت مبلغ بیعانه دیگر پاسخگوی خریدار نبوده و به همین شیوه چند میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند.
واعظی گفت: از محل اختفای متهمان چندین دستگاه تجهیزات هوشمند همراه که در ارتکاب جرم از آنها استفاده می‌کردند و یک قبضه سلاح جنگی کلاش نیز از مخفیگاه آنان کشف شد.
وی بیان کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به بیش از پنج میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی اعتراف کردند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday