تسنیم/ رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر با بیان اینکه ۱۸نفر از پرسنل بهداشت و درمان این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شدند، گفت: تاکنون ۱۱نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

علی صفدر سیاوشی رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر گفت: تاکنون هزار و 895 نمونه در شهرستان پلدختر گرفته شده که تست 307 نمونه تا الان مثبت اعلام شده است که شش نفر از آنها در بیمارستان امام خمینی(ره)بستری هستند.
صفدر سیاوشی با اشاره به اینکه11نفر در شهرستان پلدختر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند، افزود: میزان درصد فوتی نسبت به تست گرفته شده سه و نیم درصد است که کمتر از میزان جهانی است.
وی با اشاره به اینکه براساس مصوبات ستاد مدیریت کرونای استان کل استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد، افزود: فعالیت تمام رستوران‌ها،کافی شاپ‌ها، تالارها و قهوه خانه‌ها به مدت 10 روز ممنوع شده است و نیروی انتظامی با همکاری میراث فرهنگی، سمت‌، اصناف و بهداشت و درمان باید از فعالیت این اصناف جلوگیری کنند و هیچ مماشاتی هم در این زمینه نباید صورت بگیرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدختر عنوان کرد: همکاری ادارات شهرستان با بهداشت و درمان قابل تقدیر است منتها شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان به صورت فرسایشی درآمده و 18نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
وی بیان کرد: انتظار داریم طی 10روز آینده ممنوعیت‌های اعلام شده در شهرستان اجرا شود تا آمار مبتلایان در شهرستان کاهش پیدا کند.
سیاوشی گفت: بیمارستان پلدختر ظرفیت زیادی برای پذیرش بیماران کرونایی ندارد و اگر تعداد مبتلایان افزایش یابد مشکلات بهداشت ودرمان بیشتر می شود.
وی با اشاره به اینکه ممنوعیت های اعلام شده برای کل شهرستان پلدختر است و بخش معمولان را هم در بر می گیرد و ممنوعیت‌ها باید در کل شهرستان اجرا شود تصریح کرد: هزینه کافی برای نمونه گیری از همه افراد وجود ندارد و شرایط خاصی مثل سن بالای 60سال، بیماران دارای مشکلات زمینه‌ای، زندانی‌ها و مادران باردار را نمونه گیری می‌کنیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر خاطر نشان کرد: شهرستان پلدختر در وضعیت حادی قرار ندارد ولی باید پیشگیری‌های لازم برای جلوگیری از ابتلای بیشتر مردم انجام شود چون اگر پیشگیری نکنیم و اقدامات لازم را انجام ندهیم وضعیت بدتر خواهد شد.
سیاوشی اظهارداشت:کارمندانی که تست داده ولی هنوز جواب تست آنها نیامده به محل کار مراجعه نکنند و در قرنطینه خانگی بمانند تا جواب تست آنها اعلام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today