خبرآنلاین/ طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۵ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در شانزدهمین روز تیرماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:
طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۴ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۲۳ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۵ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
هم اکنون ۷۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۱ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با ۲ مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۵۶ نفر رسید.
هم اکنون ۱۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.
خوشبختانه با همراهی اکثریت جمعیت و رعایت پروتکل های بهداشتی طی ۲ تا ۳ روز اخیر شاهد کاهش نسبی تعداد موارد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان هستیم.
ضمن تقدیر از توجه مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک بعنوان موثر و ساده ترین راه پیشگیری از سرایت کروناویروس، امیدوار هستیم با تداوم این همراهی ها شاهد روند به کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی روزهای آتی باشیم.
بدون شک با رعایت پروتکل های بهداشتی، پرهیز از برگزاری محافل دورهمی خانوادگی و تجمعات عمومی، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده همگانی از ماسک می توان به کنترل شییوع بیماری نوپدید کووید ۱۹ امیدوار بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday