ایرنا/ استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران باید به نحوی روند کارها را برای حل مشکلات بخش خصوصی پیگیری کنند که تابلو فرضی «ورود سرمایه گذار ممنوع» از ورودی استان برداشته شود.

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: مهمترین کار یک مدیر حمایت از بخش خصوصی است زیرا با فعال شدن این بخش اشتغال و درآمد پایدار ایجاد می شود.
وی نبود برخی از مدیران را از بودنشان بهتر دانست و افزود: برخی از مدیران به مانند یک مانع در مقابل رشد و توسعه استان ایستاده اند.
شجاعی با تاکید بر اینکه مشکل استان برگزاری کارگروه و کمیته نیست بلکه مشکل درک شرایط است، تصریح کرد: متاسفانه مدیران با قوانین و مقررات بازی می کنند و بنده بارها تاکید کرده ام، شان مدیریت در اجرای کارها است.
استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: عدم پیگیری متقاضیان دریافت تسهیلات برای سرمایه گذاری، عدم پیگیری دستگاه اجرایی متولی صدور مجوز بر نحوه انجام کارها و وجود قوانین و مقررات بانکی که با توجه به تحریم ها و نبود بازار فروش پرداخت تسهیلات ۱۸ درصدی به نفع سرمایه گذار نیست، از مهمترین ضعف ها و مشکلات در بخش سرمایه گذاری استان است.
وی با اشاره به مشکل تامین زمین برای اجرای طرح نیروگاه خورشیدی در جاجرم گفت: مدیرکل منابع طبیعی استان باید برای جلب رضایت دامداران منطقه و پیگیری واگذاری زمین به سرمایه گذار بخش خصوصی به منظور اجرای این نیروگاه، در شهرستان جاجرم مستقر شده و تا حل نکردن مساله به مرکز استان بازنگردد.
شجاعی با اشاره به نشست با مدیرعامل بنیاد علوی در خصوص اجرای گازرسانی به همه روستاهای استان، اظهار داشت: شرکت گاز استان باید تا ۴۸ ساعت آینده مشکلات و مسائل خود با دستگاه های اجرایی را برای اجرای پروژه گازرسانی به روستاها به استانداری اعلام کند.
استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: بنیاد مسکن نیز باید تا ۴۸ ساعت آینده طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شرکت گاز تحویل دهد و برای روستاهایی که طرح هادی آن آماده نیست نیز باید تا یک ماه آینده طرح را آماده کرده و تحویل دهد.
وی افزود: کمیته برنامه ریزی شهرستان ها موظف به تعریف اعتبار برای اجرای این طرح هستند و همچنین جلسات هماهنگی با محوریت استانداری، فرمانداران، مدیران کل مربوطه و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است تا شرکت گاز تنها به اجرای پروژه ها بپردازد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today