باشگاه خبرنگاران/ روز گذشته عمل جراحی اورژانسی، ترمیم پارگی قلب بر روی بیمار ۱۷ ساله در بیمارستان دیواندره با موفقیت انجام شد.

علیرضا حشمتی مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره گفت: ظهر روز گذشته پسر نوجوان ۱۷ ساله اهل دیواندره به دنبال نزاع و آسیب ناشی از ورود چاقو به سمت چپ قفسه سینه دچار خون ریزی شده که توسط اکیپ فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ به بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان اعزام و پس از معاینه و اقدامات اولیه به دلیل حجم زیاد خونریزی بیمار سریع به اتاق عمل منتقل شد.
وی افزود: با توجه به وخامت حال بیمار تصمیم گرفته شد که عمل جراحی انجام شود و بر همین اساس بنده به همراه دکتر افشین حاجی حسن زاده با کمک هم پس از حدود سه ساعت و نیم عمل جراحی، وضعیت بیمار را پایدار اعلام کرده و بیمار به آی سی یو منتقل شد.
حشمتی در خصوص این عمل موفقیت آمیز اظهار کرد: به علت پارگی قلب و خونریزی شدید در حین عمل و همچنین پس از عمل در مجموع حدود ۲۳ واحد خون و فراورده‌های خونی به این بیمار نوجوان تزریق شد.
وی با بیان اینکه این عمل حاصل کار خوب تیمی بود تصریح کرد: تیم درمانی همکار شامل پزشک عمومی وپرسنل اورژانس، متخصصین جراحی بیهوشی، قلب و سوپروایزر، پرسنل کادر اتاق عمل آی سی یو، آزمایشگاه، بانک خون و پرسنل فوریت‌هاو همچنین نیرو‌های خدماتی تا آخرین لحظه برای نجات این نوجوان آسیب دیده از هیچ کوششی فرو گذار نکردند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره ضمن قدردانی از زحمات همه اعضاء و تیم فوق الذکر برای نجات جان این نوجوان مجروح که هم اکنون در مرکز جراحی قلب بیمارستان کرمانشاه بستری است آرزوی سلامتی کرد و گفت: خوشبختانه حال عمومی بیمار رضایت بخش است.
حشمتی اظهار داشت: این چنین عمل جراحی در بیمارستان یک شهرستان در شرایط اپیدمی کرونا با اندک امکانات، ولی پرسنلی متخصص و آموزش دیده ستودنی است و انرژی مضاعف به کادر بهداشت و درمان تزریق می‌کند.
وی با بیان اینکه با هماهنگی و تلاش دلسوزانه دکتر فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیمار ۱۷ ساله بعد از عمل جراحی حدود ساعت ۲۱ شب گذشته با حال عمومی رضایت بخش جهت کنترل و درمان‌های بعدی به بیمارستان امام علی (قلب) در کرمانشاه اعزام شد و تا این لحظه وضعیت عمومی بیمار خوب گزارش شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online