ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام گفت: تنها راه مبارزه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شرایط فعلی، قطع زنجیره انتقال آن است که آن هم عزم همگانی را می‌طلبد.

محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام در نشست قرارگاه مدیریت بیماری کرونا، در دانشگاه علوم پزشکی استان، با تقدیر از تلاش و خدمتگزاری شایسته مجموعه مسئولان و کارکنان دانشگاه در مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: مبارزه با بیماری کرونا اصلی‌ترین و محوری‌ترین هدف مسئولان و کارکنان دانشگاه است و در این راستا نیز نیازمند تعامل و همکاری هر چه بیشتر مردم در راعایت نکات و اصول بهداشتی و طرح فاصله گذای اجتماعی هتسیم.
وی گفت: نظارت دقیق بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم و اصناف، تقویت بیماریابی در جامعه و افزایش نمونه گیری از موارد مشکوک جهت تشخیص زودرس از محوری ترین برنامه های دانشگاه علوم پزشکی استان در راستای مبارزه با ویروس کرونا است و تنها راه مبارزه با آن اقدامات پیشگیرانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی در جهت حفظ سلامت مردم و جامعه و جلوگیری از ابتلای افراد به این بیماری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا در حال حاضر هیچ گونه درمان قطعی ندارد، تصریح کرد: در شرایط فعلی و با توجه به شیوع بیماری کرونا، سبک زندگی ما باید به سمتی پیش برود که نکات بهداشتی را در طول زندگی روزمره به صورت همگانی به بهترین نحو ممکن رعایت کنیم.
کریمیان خاطرنشان کرد: همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان باید در جهت حفظ سلامت مردم و جامعه و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال آن در سطح جامعه به ویژه در سطح دستگاه های اجرایی، سازمان ها و اصناف مختلف بیش از پیش تلاش و اهتمام خود را به کار گیرند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today