صدا و سیما/ رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند گفت: محکومیت حبس برای متخلفان شکار غیرمجاز 3 راس میش وحشی در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوندصادر شد.

محمد فریدی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند افزود: تاکنون حدود 300 شکار و صید در مراجع قضایی شهرستان دماوند تشکیل و پیگیری قضایی شد.
وی گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست دو نفر متخلف شکار را در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دستگیر کردند را افراد خاطی به دلیل شکار سه راس میش(هر سه راس میش وحشی دارای جنین بوده اند) به مرجع قضایی معرفی شده اند.
وی افزود: با حکم مراجع محترم قضایی از جنبه کیفری جرم متهم ردیف اول به تحمل دوسال حبس تعزیری و متهم ردیف دوم به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند ادامه داد: علیرغم جرم محرز و تخلفات صورت گرفته توسط افراد خاطی، صدور حکم قطعی با توجه به اعتراضات متشاکی صادر شد.
فریدی در پایان به پیگیری‌های مستمر این اداره که در نهایت منجر به صدور حکم محکومیت قطعی شد، اشاره داشت و خاطر نشان کرد: این اداره در راستای رسالت سازمانی خود، طی گشت و پایش های شبانه روزی و مستمر با قدردانی از دستگاه قضایی و قاضی این پرونده، صدور رای های این چنینی خود یک عامل بازدارنده جهت جلوگیری از شکار غیر مجاز و همچنین ارتقا سطح فرهنگ محیط زیستی متخلفان خواهد بود.
وی عنوان داشت: متخلفان می بایست از بابت ضرر و زیان ناشی از جرم ارتکاب به شکار غیر مجاز سه راس میش وحشی مبلغ سه میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون ریال بابت خسارت وارده به محیط زیست پرداخت کنند که در حال پیگیری حقوقی موضوع جهت وصول مبلغ مذکور می باشیم و در پایان ازهمه دوست داران محیط زیست تقاضکرد هرگونه تخلف زیست محیطی را به این اداره اطلاع دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran